Whisper of Sin

Cykl: Psi i Zmiennokształtni (tom 0.6)
Wydawnictwo: Berkley Books
angielski
Karin

A novella in anthology "Burning Up" Nalini Singh returns to the world of her Psy-Changeling series as a woman in lethal danger finds an unlikely protector-and lover. “Whisper of Sin” features Ria, who, as Lucas’s executive assistant, has appeared in a number of previous books in the series including Slave to Sensation and Mine to Possess. This novella is set back in time, and tells the...

A novella in anthology "Burning Up"

“Whisper of Sin” features Ria, who, as Lucas’s executive assistant, has appeared in a number of previous books in the series including Slave to Sensation and Mine to Possess. This novella is set back in time, and tells the story of how Ria met her changeling mate, Emmett, and became part of DarkRiver. It also shows us another glimpse of DarkRiver’s past.

źródło opisu: http://www.us.penguingroup.com, nalinisingh.com

źródło okładki: http://www.us.penguingroup.com

SayuriArtanis | 2014-02-22

Kolejne opowiadanie i kolejna obowiązkowa pozycja dla fanów Nalini Singh i seri o Zmiennokształtnych i Psi. Historia asystentki Lucasa Rii i jej partnera Emmett, a także o tym jak DarkRiver umacniali swoją pozycję w mieście. Polecam.

ewekor | 2017-12-30
Na półkach: Paranormal, Przeczytane, Romans