Otchłań Ganimedesa

Wydawnictwo: wydano nakładem autora

Czerwiec 2012 - Emigrant z Ziemi, Martin van Hansen w poszukiwaniu lepszego życia opuszcza przeludnioną macierzystą planetę w poszukiwaniu lepszego życia. Jego celem jest Ganimedes, gdzie ludzkość zdobyła przyczółek. Pierwsze wrażenie w Nowym Świecie jest oszałamiające, zwłaszcza gdy konto...

źródło opisu: www.merlin.com.pl

źródło okładki: www.smashwords.com

Logrod_D Wakowski | 2018-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2018

Ciekawa wizja podwodnego świata, gdzie spisek jest zawarty w spisku, a za wszystkim stoi następny spisek. W cały młyn zaś wrzuceni zwykli ludzie próbujący przetrwać. Dodatkowo, gdzieś w tle przemykają ledwie namacalni obcy. Kawałek dobrego sci-fi.

Hanau | 2018-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2018

Ciekawa wizja - taki cyberpunk pod wodą - i bardziej twarda sci-fi, bez silników grzmiących w próżni

Jerzy Jabłoński | 2015-12-23
Przeczytana: 26 października 2015

Podobnie jak większość książek fantastyczno-naukowych tego autora jest poprawna językowo co jest bardzo miłe zwłaszcza po czytaniu znanych i uznanych. Co więcej - zawiera sporo elementów naukowych i to w miarę poprawnie przekazanych, chociaż czasami trzeba brać poprawkę na część "fantastyczną" w tej całej nauce.

Akcja jest ciekawa, chociaż opisany świat trochę trąci teoriami spiskowymi w rodzaju Google rządzi światem ;) Niemniej jednak nie jest aż tak źle, żeby odstręczało to od książki. Akcja jest wartka, opisy świata ciekawe i nie przesadzone. Bohaterowie wyraziści i ciekawie pokazani, nie są także zbyt cukierkowi, chociaż wg mnie trochę za bardzo bohaterscy. Nie do przesady, niemniej jednak da się to zaobserwować.

Książkę polecam miłośnikom fantastyki naukowej w tym ciut cięższym wydaniu gdzie więcej nauki niż fantastyki, a lasery, fazery i pola osłonne nie pojawiają się na przemian z technobełkotem.

Lady_Ivonna | 2014-02-11

Szybka lektura, w sam raz na drogę :)