Janusz Korczak. Życie dla dzieci

Ein Leben für Kinder. Janusz Korczak Leben und Werk
978-83-7767-068-2
Korczak, biografia
Izdihar

Był troskliwym lekarzem, wnikliwym pedagogiem, literatem, oddanym działaczem społecznym, człowiekiem wrażliwym i idealistą. Przede wszystkim jednak był przyjacielem dzieci. Przeszedł przez życie samotnie, całkowicie ofiarowując się najmniejszym. Janusz Korczak. Życie dla dzieci to historia o trudnych wyborach, rozterkach i determinacji w walce o godność najsłabszych. Sylwetka Starego Doktora...

Janusz Korczak. Życie dla dzieci to historia o trudnych wyborach, rozterkach i determinacji w walce o godność najsłabszych. Sylwetka Starego Doktora wyłania się z przytaczanych rozmów, korespondencji z współpracownikami czy wychowankami, wspomnień przyjaciół i tych, którzy żegnali go w drodze z warszawskiego getta do bram Treblinki. Autor monografii przywołuje też fragmenty książek Korczaka oraz opinie - często skrajne - z jakimi spotykała się jego działalność.

źródło opisu: http://www.wydawnictwowam.pl/zapowiedzi/?Page=info&Id=86

źródło okładki: http://www.wydawnictwowam.pl/zapowiedzi/?Page=info&Id=86

meg | 2015-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2015

zupełnie nagle wpadła mi w ręce , zupełnie nagle - na raz przeczytana. I znowu mam dziurę w sercu i znowu nie pojmuje okrucieństwa wojny.