Czekając na dziurę w niebie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
Lucyna Legut, powieść polska
Dorota_1988

Akcja toczy się w dobrze znanym autorce środowisku aktorek teatralnych. Przybycie ekipy filmowej realizującej obraz "Nietoperze" wstrząsa aktorskim środowiskiem pewnego miasta. Piękne i inteligentne artystki w okresie "drugiej młodości" widzą w tym szansę na rozwiązanie życiowych problemów. Telimena zamierza złapać męża, Marianna pospłacać rodzinne długi, Dusia podwyższyć swoją stawkę za statystowanie. Wszystkie trzy panie stawiają się na planie punktualnie o piątej rano... Czy spełnią się ich pragnienia? Czytelników i bohaterki czeka bardzo długi i pełen wydarzeń dzień zdjęciowy.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie