Oczy dziecka

Wydawnictwo: Rebis
Eyes of a Child
83-7120-774-3
ad-riana

Teresa Peralta jest błyskotliwą prawniczką, czułą matką i... ofiarą związku z adwokatem nieudacznikiem. Ricardo Arias wykorzystuje ich pięcioletnią córkę do porachunków z żoną. Gdy Teresa przegrywa w sądzie, policja odnajduje martwego Ricarda z lufą rewolweru w ustach. Sekcja dowodzi, że nie było to samobójstwo, a głównym podejrzanym jest Christopher Paget - pracodawca i kochanek Teresy. Oczy dziecka to rewelacyjny thriller. Bez wątpienia jednak jest to również przejmująca historia walki o miłość dziecka i mężczyzny; walki, której towarzyszą wielkie dylematy moralne.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: empik.com

Anna | 2015-10-25
Przeczytana: 1998 rok

Bardzo udany, błyskotliwy thriller prawniczo - psychologiczny. Związek dwojga prawników rozpada się. Mąż próbuje odegrać się na żonie i jej kochanku, a ofiarą konfliktu pada ich mała córeczka. Wszak najłatwiej zranić matkę, krzywdząc jej dziecko. Ale sprawa nie jest taka prosta, na jaką wygląda. Fabuła wciąga i trzyma w napięciu. Autor podejmuje trudny temat molestowania seksualnego dziecka i mocno skupia się na sferze psychicznej dziewczynki. Ale jednocześnie nie nadużywa i nie przynudza naukowymi wywodami.
Książka warta przeczytania, intryguje wartką akcją i niebanalnym podejściem do tematu.

Antoni Leśniak | 2013-10-18
Przeczytana: 11 września 2013

Tematyka molestowania dzieci przez dorosłych nie schodzi z łam gazet i jest intensywnie obecna we wszystkich innych mediach. Analizuje się niemoralne zachowanie, próbuje się szukać prawnych rozwiązań, podejmuje się konkretne działania. Psychologowie zastanawiaj się, jak rozwiązać ten problem, co robić z tikami ludźmi, czy można im pomóc. W tym wszystkim gdzieś gubi się najbardziej poszkodowane i narażone na olbrzymie traumatyczne doświadczenia dziecko. Nie zawsze potrafi wprost powiedzieć, że działo się coś złego, nie zawsze umie nazwać to, czego było świadkiem. Ocena czynu, bezsprzecznie jednoznaczna, nabiera jednak innych barw, gdy okazuje się, że osobą krzywdzącą jest ktoś z najbliższych - Tata. Jednocześnie ktoś inny zostaje dla odwrócenia uwagi o to posądzony. I tak zderzają się nam dwie postawy społecznie groźne i niszczące człowieka. Pierwsza dotyczy pokrzywdzonego dziecka i wszystkich konsekwencji, które będą jego udziałem w dalszym życiu, druga związana jest z kłamliwym...