Kuchnia wegetariańska świata

Vegetarische Gerichte aus Aller Welt
83-7319-478-9
kuchnia, gotowanie, wegetarianizm
Agnieszka

Ta książka pomoże poznać bogactwo wegetariańskich kuchni - nie tylko najbliższej nam kulturowo Europy, ale także odległej Ameryki, egzotycznej Afryki i pachnącej przyprawami Azji.Zawiera ciekawe informacje o kulturze, historii i sztuce kulinarnej krajów, z których pochodzą przepisy. Ponad 100 przepisów udowadnia, że kuchnia wegetariańska nie musi być monotonna. Podaje wiele pomysłów na ciekawe dekoracje, propozycje pasujących napojów, a piękne zdjęcia krajobrazów i wegetariańskich potraw zachęcają do kulinarnej podróży po świecie.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2000

źródło okładki: Wydawnictwo Muza

Dociekliwy_Kotek | 2018-02-25
Przeczytana: luty 2018

Wegetariańskie książki kucharskie sprzed dwóch dekad to prawie jak podróż sentymentalna. Te wszystkie takie zwyczajne dzisiaj rzeczy - potrawy z ciecierzycy, wszelkiej maści curry i zapiekanki z konkretnym rodzajem sera lub z mlekiem kokosowym - mają w nich pewien sznyt elegancji, egzotyki i niecodzienności, jakby czytelnicy dopiero przyzwyczajali się, że wegetarianizm nie musi być tylko kaprysem lub sposobem na zaskoczenie gości na przyjęciu.

A ta książka jest naprawdę fajna. Niby wszystkie te wariacje z kalafiorem, ziemniakami, cukinią i makaronem w zapiekankach i curry już widzieliśmy, niby trudno w niej znaleźć coś oryginalnego na dzisiejsze standardy, ale... jest fajna.
Każdy rozdział poświęcony jest kuchni innego regionu (Morze Śródziemne, północ Europy, Indie, Dalki Wschód, Półwysep Arabski, USA, Ameryka Południowa, Karaiby, Afryka), a przepisy poprzedza krótki wstęp o kulturze gotowania i podawania posiłków, historii kuchni czy popularnych przyprawach.

Jeśli szukasz...

juleks | 2014-03-05