7 opowieści dla szukających miłości

Wydawnictwo: Salwator
83-7580-105-4
miłośc, poszukiwania, religia
LadyBoleyn

Autor książki przekazuje prawdy o Bogu, wierze i życiu w siedmiu ciepłych malowniczych opowieściach, złączonych postacią bohatera – starszego już, pobożnego mnicha Bogumiła (Boguluba). Każda z nich opisuje inną sytuację, służącą przedstawieniu jakiegoś konkretnego problemu: piękna kontemplacji (1), stosunku do cierpienia i przemocy (2 i 5), przebaczenia, walki z pokusą (3), historii Kościoła i jej związków z filozofią (4) oraz pewnej wizji dziejów (3 i 6), łączenia codziennego życia chrześcijańskiego i sukcesu (7). W tle każdej z opowieści znajdziemy modlitwę nieustanną, co może nasuwać skojarzenia z Opowieściami pielgrzyma, zwłaszcza że Autor jest znawcą duchowości chrześcijańskiego Wschodu. Przedmowę do książki, co nie jest bez znaczenia, napisał kardynał Tomas Spidlik, inny wybitny znawca duchowości prawosławnej.

źródło opisu: Wydawnictwo Salwador

źródło okładki: Wydawnictwo Salwador