Historia mrocznego królestwa

Wydawnictwo: Radwan
978-83-7745-001-7
Judyta

Ta książka nie jest tylko wymysłem mojej wyobraźni, ale solidnie i pieczołowicie sporządzoną kroniką tego, co widziałem i przeżyłem. Mimo wielu spekulacji w końcu uznano, że nie jestem wariatem ani też, że nie pochodzę z „Cardonu” (czyt. Kardonu). Jestem człowiekiem, który dostąpił swego rodzaju łaski i odkrył jedną z największych tajemnic świata. Pewnie wielu z was uzna mnie za obłąkanego, a część będzie chciała wtrącić do wariatkowa, ale ja byłem w równoległym świecie i to, co widziałem, opisałem. Gdyby nie to, nigdy nie poznali byście prawdy. Cudem ocalałem i mogłem wam ją objawić. Nie było łatwo, ale udało się. Oto owoc mojej pracy.

Istnieją dwa równoległe światy: ludzki i magiczny. Ten drugi nazywa się Cardon. Jest to magiczna kraina, w której rasa ludzka jest więziona, oszpecana, wykorzystywana, a nawet niszczona. Dostać tam się można przechodząc przez „Wrota Wymiarów” zwane też „Przejściami Światów”. Cardon, piękna, szczęśliwa i magiczna kraina. Felix, brat prawowitej następczyni tronu, uwięził moc tego kraju, która jest sekretem uroku tego świata, przez co mówi się o jej zniszczeniu. Ich ojcem był Wielki Dobry Cesarz Card, a matką Wielka Dobra Cesarzowa Ona.

Powstanie Cardonu jest owiane tajemnicą, jednakże pewne zapiski mówią o cesarska rodzinie i służącej jej czwórce wojowników:

"(…) Wielki Cesarz- pan i władca Cardonu ubolewa po stracie swej żony, która była przeciwna decyzji jego Mości nakazującej uwięzić Czterech Wojowników: Wojownika Wiary, Władcę Żywiołów, Pogromcę Smoków i Białego Rycerza w lochach Stolicy. Była to kara za wykonanie pewnego ryzykownego czynu bez wiedzy Cesarza."

"(…) Wielka Cesarzowa uznawszy, że jej zdanie się nie liczy postanowiła opuścić zamek. Jednak przed odejściem pozostawiła dwójkę dzieci: starszego syna Felixa i młodszą córkę Natally. Zrozpaczony Cesarz w niedługim czasie po odnalezieniu zwłok żony na pustyni, umarł. Na łożu śmierci przekazał tron Cardonu swej córce, gdyż taka była ostatnia wola jej matki zanim opuściła stolicę, a pamięć po władczyni wymagała tego gestu od Cesarza Carda (…) ”.

Tyle wiemy o prawdopodobnych początkach magicznej krainy jak i całego tego świata. Wiemy też, że żyją tam przeróżne stworzenia: od malutkich plotkarzy przez poniżanych ludzi, po Czarnych Żołnierzy.

W stanie nieświadomości mieszkańców Stolicy i Książęcego zamku powstaje Rebelia, której celem jest pozbycie się tyrana Felixa i osadzenie na tronie prawowitej następczyni, dobrej i pięknej Natally.

Aby pozyskać jak najwięcej zwolenników, bo krążą plotki o odłączeniach się od armii Księcia wielu zbrojnych oddziałów na rzecz buntowników, monarcha karmi swoich poddanych kłamstwami o Ziemi i ludziach. Opowiada, iż żyją tam sami mordercy i złodzieje, których celem jest przeniknięcie do Cardonu i zniszczenie go. Mimo oficjalnego przekazania córce korony przez samego Cesarza Carda to opętany żądzą władzy syn władcy „wydarł jej tron” i szczegółowo zaplanował swój ironiczny triumf polegający na fałszywej koronacji siostry a tym samym przejęcia jej całej mocy, która jest wiele razy silniejsza od mocy Księcia. Gdyby do tego doszło Felix zostałby królem magicznego świata.

Natomiast, jeżeli chodzi o powiązanie tej krainy z Ziemią; czterech chłopaków z niezwykłymi zdolnościami, mają nas chronić przed siłami zła, są to Dracon-Pogromca Smoków, Tarnum-Władca Żywiołów, Witold-Biały Rycerz i Paulin-Wojownik Wiary oraz piąty bohater Emil-Przywódca Buntowników. Teraz to od nich będzie zależał los Natally i Cardonu.

źródło opisu: http://www.radwan.pl/

źródło okładki: http://www.radwan.pl/