Fifty Shames of Earl Grey

parodia, 50 twarzy Greya
satyra
angielski
Respice

A shrewd, laugh–out–loud parody of E. L. James' bestselling Fifty Shades of Grey series: Young, arrogant, tycoon Earl Grey seduces the naïve coed Anna Steal with his overpowering good looks and staggering amounts of money, but will she be able to get past his fifty shames, including shopping at Walmart on Saturdays, bondage with handcuffs, and his love of BDSM (Bards, Dragons, Sorcery, and...

Young, arrogant, tycoon Earl Grey seduces the naïve coed Anna Steal with his overpowering good looks and staggering amounts of money, but will she be able to get past his fifty shames, including shopping at Walmart on Saturdays, bondage with handcuffs, and his love of BDSM (Bards, Dragons, Sorcery, and Magick)? Or will his dark secrets and constant smirking drive her over the edge?

źródło opisu: http://dacapopress.com

źródło okładki: http://dacapopress.com

kinkiet | 2015-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Napisanie parodii czegoś, co samo w sobie jest kpiną, to niełatwe zadanie. W tym przypadku nie do końca się udało,bowiem sporo tu głupawych, przerysowanych dowcipów, które chyba inteligentnych ludzi nie będą śmieszyć. Jednakże padło też kilka trafnych przytyków w stronę Pięćdziesięciu twarzy Greya. Możliwe, że kilku dowcipów nie zrozumiałam z racji bariery językowej. Nie wiem czemu książki nie przełożono na język polski. Nasuwa mi się takie oto wytłumaczenie: miażdżąca krytyka parodii Zmierzchu, czyli Zaćmienia. Po lekturze obu przyznaję, iż Fifty shames of Earl Grey wypada lepiej. Brawo za drwiny z Anastazji Steel.
Wyzwanie czytelnicze 2015: zabawna książka.

ohuu | 2013-01-17

romansidlo z nudnym seksem. ja i moje kolezanki mamy lepszy ;)

oblivionchild | 2014-02-26
Na półkach: Przeczytane, Moje ebooki
Przeczytana: maj 2013

Już dawno się tak nie uśmiałam czytając! Genialna parodia ukazująca wszystkie nonsensy i głupoty w oryginalnej "50 Shades of Gray". Polecam dla poprawienia humoru, choć aby w pełni zrozumieć trzeba niestety najpierw przebrnąć przez oryginał.

kina | 2016-03-07
Przeczytana: 15 marca 2016