Kto jadł obiad z Abrahamem

Tłumaczenie: Diana Zakrzewska
Wydawnictwo: Koinonia
Who ate lunch with Abraham?
978-83-60124-83-3
biblia
religia
Abigail

W wielu miejscach Pisma Świętego jest mowa o pewnej postaci. Aby zrozumieć, kim jest ta postać, musimy zmierzyć się z naszym dotychczasowym sposobem pojmowania Boga i Jezusa Mesjasza. Dostrzeżenie związku pomiędzy Aniołem Pana w Starym Testamencie i postacią Jezusa, Jeszuy Mesjasza, w Nowym Testamencie jest wyzwaniem zarówno dla chrześcijańskiego, jak i dla żydowskiego światopoglądu. Książka...

Dostrzeżenie związku pomiędzy Aniołem Pana w Starym Testamencie i postacią Jezusa, Jeszuy Mesjasza, w Nowym Testamencie jest wyzwaniem zarówno dla chrześcijańskiego, jak i dla żydowskiego światopoglądu. Książka ta ma za zadanie pobudzić do namysłu i zbudować most łączący żydowskie i chrześcijańskie zrozumienie Biblii.

Głównym jej celem jest przedstawienie tego, w jaki sposób Bóg objawia się w Piśmie Świętym oraz jak opisana jest w nich natura Jezusa Chrystusa. Odkrycie tej prawdy jest dla nas priorytetem.

Zadaniem tej książki jest także:
1. Głębsze poznanie żydowskich korzeni wiary chrześcijańskiej.
2. Ukazanie tego, w jaki sposób Jeszua (Jezus) Mesjasz został przedstawiony już w Pismach Starego Testamentu.
3. Wykazanie, że Biblia jest spójna od początku do końca.

źródło opisu: http://www.koinonia.org.pl/products/kto-jad-obiad-z-abrahamem

źródło okładki: http://www.koinonia.org.pl/products/kto-jad-obiad-z-abrahamem

Wiola | 2012-10-28
Na półkach: Przeczytane, Mam
Przeczytana: 27 października 2012

Przeczytaj tę książkę najlepiej z Biblią w ręce:) określana przez czytelników jedną z najważniejszych chrześcijańskich książek.