Cztery rozmowy z Fabianem Błaszkiewiczem SJ

978-83-61803-10-2
Bóg, wiara
religia
Kasia

Publikacja jest odpowiedzią na nurtujące nas pytania, dotyczące wyznawanej wiary. Jednocześnie odpowiedzi jej autora mogą nas zaskoczyć i nieco wstrząsnąć naszą dotychczasową "polukrowaną" wizją dobrego, przykładnego chrześcijanina. Jest to wspaniały materiał do pobudzenia naszej czujności i spojrzenia krytycznym okiem na dotychczasowe postawy, aby rozwój naszej relacji z Jezusem był oparty...

Jest to wspaniały materiał do pobudzenia naszej czujności i spojrzenia krytycznym okiem na dotychczasowe postawy, aby rozwój naszej relacji z Jezusem był oparty na rzetelnym stanięciu w prawdzie wobec własnych braków i niedoskonałości.

Chrześcijanin to ktoś, kto i dziś chodzi za Jezusem - mówi Fabian Błaszkiewicz, jezuita, którego zaprosiliśmy na sesję dla nas szczególną, bo z okazji setnego wydania "Szumu z Nieba". Jest jednym z naszych autorów, jednym - dodajmy - z najbardziej nieprzewidywalnych, prowokujących i na którego teksty czekają i ci, którym bliski jest jego styl, ale zwłaszcza ci, którzy natychmiast wchodzą z nim w polemikę. Których zwyczajnie wkurza, mówiąc wprost.

Bo o. Fabian Błaszkiewicz ma taką cechę, że nawet wkurza pozytywnie: pobudzając do myślenia. Bo to taki chrześcijanin, który nie tylko stara się chodzić za Jezusem, ale i z Nim o wszystkim rozmawiać. Językiem, jakim rozmawia z innymi i o sprawach, które naprawdę go zajmują. Nie po to, żeby gadać. Ale dzieląc się z Nim każdym pytaniem, wątpliwością, swoim przeżywaniem - być bliżej. Coraz lepiej Go rozumieć, kochać, naśladować.

Ale także by samemu dawać się poznać Jezusowi! - Życie z Jezusem - tłumaczy o. Fabian - to komunia z nim, czyli relacja oparta na wzajemności. Uważaj, aby nie powiedział ci któregoś dnia: "ty mnie poznałeś, bo ja dałem ci się poznać, ale czy pozwoliłeś, abym i ja poznał ciebie?" Jeśli nie pozwalasz się poznać Jezusowi, jak chcesz, aby On ciebie znał?

źródło opisu: http://www.tolle.pl/pozycja/cztery-rozmowy-z-fabianem-blaszkiewiczem

źródło okładki: http://www.odnowa.jezuici.pl/szum/animatorzy-i-lid...»

PaweleM | 2014-08-02