Narození a smrt v české lidové kultuře

Wydawnictwo: Vyšehrad
czeski
welesxxi

Lidové zvyky a obyčeje při zlomových okamžicích lidské existence. Po vydání úspěšných děl V. Frolce a kol. Vánoce v české kultuře a V. Frolcové Velikonoce v české lidové kultuře pokračuje nakladatelství Vyšehrad dále v edici populárněvědných prací, zabývajících se lidovými zvyky a obyčeji českých, moravských a slezských krajů. V knize se její autorka, významná brněnská etnoložka, zabývá zlomovými okamžiky lidské existence – narozením a smrtí – kol nichž se rozvinulo nesmírné bohatství zpěvů, obřadů a pověr, jejichž analýzou autorka dospívá k hlubokému pohledu do myšlení českého lidu v době před nástupem moderní civilizace. Dílo doprovází též bohatá obrazová dokumentace.

źródło opisu: Vyšehrad 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie