Zgłosuj na książki roku 2017
83-7255-738-1
Galahad

"Elementarz literacki" to leksykon przeznaczony dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki na rozległych obszarach wiedzy o literaturze - przede wszystkim dla gimnazjalistów oraz uczniów młodszych klas licealnych. W zebranych tu hasłach zostały przystępnie i wyczerpująco wyjaśnione najważniejsze pojęcia i terminy dotyczące rodzajów i gatunków pisarskich, budowy i funkcji dzieła literackiego, zagadnień stylistycznych i wersyfikacyjnych, kategorii estetycznych, sposobów odbioru i oceny literatury. W książce znalazły się również treściwe charakterystyki okresów i prądów literackich, zarówno w piśmiennictwie światowym, jak i polskim. Do "Elementarza literackiego" warto sięgnąć nie tylko w poszukiwaniu definicji pojęć, z którymi nigdy wcześniej się nie zetknęliśmy, lecz także w celu uporządkowania i utrwalenia już zdobytych wiadomości z zakresu teorii i historii literatury.

źródło opisu: okładka

Ewa318 | 2013-04-22