Benjamin Franklin. Droga do dobrobytu. Współczesne interpretacje klasycznej ekonomii

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tezaurus idei". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: StudioEMKA
Benjamin Franklin's The Way To Wealth
978-83-62304-53-0
biznes, finanse
biznes, finanse
Aaron

Od czasu pierwszego wydania Drogi do dobrobytu w latach pięćdziesiątych osiemnastego stulecia, miliony przedsiębiorców z aspiracjami zastosowało rady Benjamina Franklina, żeby stworzyć, rozwinąć i zachować dochodowe firmy. Wiele z wymienionych tu maksym i przysłów takich jak „Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje”, czy „Od miodu słodsze są tylko pieniądze”, stało się częścią kultury zachodnich społeczeństw. Franklin zakończył życie w bogactwie i do dziś jest wymieniany na liście 100 najbogatszych ludzi w historii Ameryki. Steve Shipside dokonał interpretacji tekstu Franklina, dostosowując ją do współczesnych warunków.

Jego interpretacja nie jest substytutem oryginału - ma na celu zilustrowanie ponadczasowej mądrości i podpowiada, jak wprowadzić ją w życie, zajmując się swoimi finansami we współczesnych warunkach. Ta błyskotliwa interpretacja Drogi do dobrobytu jest cenną wartością dodaną do jednej z najsłynniejszych i najbardziej inspirujących książek, jakie kiedykolwiek zostały napisane.

źródło opisu: http://www.studioemka.com.pl

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl

Piotr Gaik | 2017-08-16
Na półkach: Przeczytane, Poradniki

Bardzo słaba pozycja. Bazą dla niej stanowiła praca Benjamina Franklina "The way to Wealth" utwór o charakterze moralizatorskim promujący ciężką pracę (purytański etos) oraz zdroworozsądkowe podejście do zarządzania swoimi finansami.

Sama "Benjamin Franklin. Droga do dobrobytu" Steva Shipsida miała stanowić komentarz do pracy Franklina. Interpretując i uwspółcześniając jego rady oferując wartość dodaną w postaci porad autora.

W mojej ocenie pozycja niezwykle słaba zważywszy na świetny materiał na jakim miała bazować. Cytaty z dzieła Franklina są wyrywane mocno z kontekstu i absolutnie niedopasowane do treści poszczególnych rozdziałów, odbiegając bardzo często zarówno od treści przewodniej jak i samych komentarzy / porad autora.

Nie polecam, sięgając po tą pozycje możecie się wręcz zrazić do dorobku Benjamina Franklina. Osobie zainteresowanej zamiast tego poleciłbym autobiografie Benjamina Franklina dostępną w języku polskim, ewentualnie "The way to Wealth" w...

PrzeczytalemPL | 2017-08-15

... W książce znajdziesz także kilka nieistotnych informacji, odnośnie życia finansowego w USA. Dotyczą one w większości kontrolowania swojego zadłużenia lub poprawnego funkcjonowania w świecie kart kredytowych.

Jeżeli czytałeś już książki o podobnej tematyce możesz nie znaleźć tu wielu zaskakujących informacji. Jeżeli jednak szukasz skondensowanych informacji o rozwoju ogólnym możesz śmiało wydać parę złotych. Myślę, że książka nadaje się na prezent dla osoby w wieku akademickim.

Więcej o podobnych książkach biznesowych tutaj: przeczytalem.pl

zetens | 2014-06-13

Nędza. Kupowałem tę książkę z nastawieniem że dowiem sie czegos o Franklinie i poznam jego sposob myslenia. Otrzymałem ścierwo. 52 dwustronicowe zasady luzno oparte o jakies powiedzonko Franklina, po czym następuje treść tak wtórna i bzdurna że aż żal, do tego nie bedaca juz opisem pogladow Franklina. Część rzeczy zerżnął z innych książek które znam, inne chyba sam wymyslił bo są słabe. Ogólnie mówiąc rady Sobiesława Zasady. Jeśli zobaczysz gdzieś tę książkę w księgarni - uciekaj najbliższym wyjściem ewakuacyjnym