Piękny i szlachetny

Wydawnictwo: Albatros
83-85796-79-7
piękny i szlachetny
frycol

Ateński ideał wychowania młodzieży i kształtowania postaw zawierał się w formule "Kalos kai agathos" - piękny i szlachetny. Według tego wzorca zalet duchowych i fizycznych wychowywały się pokolenia młodzieży. Ten wzorzec wychowawczy ostał się burzy dziejów i lśni pełnym blaskiem antycznej kultury. Nadal wskazuje cele wychowawcze, godne osiągnięcia przez współczesnych. -*- Książka zawiera...

-*-
Książka zawiera wspomnienia szkolne ze staroklasycznego gimnazjum w latach międzywojennych na tle problemów Pomorza i jego mieszkańców.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie (frycol)

Magda MS | 2017-07-09
sisi13087 | 2016-04-11