Masza i niedźwiedź- bajki dla najmłodszych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Elżbieta Jarmołkiewicz
978-83-7711-120-8
Bacha85

W książce pięć, pięknie ilustrowanych bajek:
Carewna nieśniemszka
Masza i niedźwiedź
Jak lisica uczyła się latać
Nać i korzonki
Lisica i żuraw

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kiti | 2013-11-19

Nakładem wydawnictwa ukazało się wiele książeczek z serii. Mają one określone przesłanie.

Masza pewnego razu zabłądziła w lesie, gdyż nie słuchała przestróg dziadków i oddaliła się od reszty koleżanek. Trafiła do domu Niedźwiedzia, który miała mu prowadzić. Czy jednak pogodziła się z tym losem?

O Maszy usłyszałam pierwszy raz kilka miesięcy temu. W Internecie można znaleźć i obejrzeć wiele filmików z tą sympatyczną dziewczynką. Dlatego też, gdy zobaczyłam tą książkę od razu się na nią zdecydowałam.

Tekstu jest trochę więcej, niż w przypadku ,,Misia Łasucha”, jednak nieznacznie. Ilustracje mi się spodobały, są kolorowe, wyraziste, przyciągają wzrok. Cena książeczki nie jest powalająca – ja kupiłam ją za 1,50 zł.

Tym razem autorzy chcieli nam pokazać, że spryt popłaca, i czasem warto wykorzystać swoją przebiegłość w dążeniu do celu. Nie oznacza to jednak, że mamy wykorzystywać innych, czy też działać na ich niekorzyść. Wszystko powinno się dziać w granicach rozsądku.

Mi ta seria...