Sery porady dla smakoszy

Wydawnictwo: Arkady
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Książka nagrodzona w ramach VII Targów Książki Kulinarnej Wrocław, 3-5.XII.2004 Prawdziwy smakosz potrafi długie chwile delektować się porcją dojrzałego sera, zwłaszcza gdy towarzyszyć mu będzie kieliszek dobrego wina. Ta książka będzie Wam służyć pomocą przy zakupie serów i zdobywaniu nowych kulinarnych doświadczeń. W książce omówiono najważniejsze gatunki i rodzaje serów, a także sposoby ich wytwarzania, z podziałem na poszczególne kraje. Podano 47 przepisów z całego świata na potrawy z serów. Kolorowe ilustracje zachęcają do przygotowania regionalnych dań. Znakomity przewodnik po świecie serów.

Mania | 2014-10-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kulinaria
Przeczytana: 2009 rok

Książką ta jest nie tylko ładnie wydana, ale też bardzo przemyślana. To małe kompendium wiedzy o różnych serach (A4; 188 stron).
W książce znajdziemy m.in. krótką historię sera, zasady jego produkcji, podział, jak się z nimi prawidłowo obchodzić, jak dobierac odpowiednie wino do poszczególnych gatunków, a nawet parę słów o zwierzętach dających mleko!
Większą część książki zajmuje podział wg krajów, w którym to znajdziemy opisy już poszczególnych serów, a także ciekawe i różnorodne przepisy z ich wykorzystaniem.
Uważam, że książka warta jest uwagi. Ma nie tylko piękne zdjęcia, ale jest też napisane w prosty, nieprzesadzony sposób, a przy tym cały czas pozostaje merytoryczna.
Polecam nie tylko miłośnikom serów, ale także amatorom!

Albert | 2016-07-21
..an | 2016-05-26