Żywność i demokracja. Wprowadzenie do suwerenności żywieniowej

Okładka książki Żywność i demokracja. Wprowadzenie do suwerenności żywieniowej Marcin Gerwin
Okładka książki Żywność i demokracja. Wprowadzenie do suwerenności żywieniowej
Marcin Gerwin Wydawnictwo: Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć popularnonaukowa
popularnonaukowa
Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć
2011-01-01
2011-01-01
978-83-61200-60-4
żywność suwerenność żywieniowa polska zielona sieć

Okładka książki Obywatele Decydują. Poradnik działaczy obywatelskich Marcin Gerwin, Hanna Gill-Piątek, Krzysztof Izdebski, Piotr Kowalczyk, Borys Martela
Obywatele Decy... Marcin Gerwin, Hann...
Okładka książki Partycypacja. Przewodnik Krytyki Politycznej Sherry R. Arnstein, Joanna Erbel, Marcin Gerwin, Rafał Górski, Dariusz Kraszewski, Maciej Milewicz, Krzysztof Podemski, Przemysław Sadura, Marta Szaranowicz-Kusz, Henry Tam
Partycypacja. ... Sherry R. Arnstein,...
Okładka książki Miasto w działaniu. Zrównoważony rozwój z perspektywy oddolnej Andreas Billert, Przemysław Filar, Marcin Gerwin, B. Gierat-Bieroń, Mateusz Kokoszkiewicz, Paweł Kubicki, Konrad Niklewicz, Michał Szczerba
Miasto w dział... Andreas Billert, Pr...

Autor w sposób prosty, niezawiły określa nam obrany konspekt suwerenności żywnościowej na konkretnych przykładach korzystając z wielu źródeł.
Zachęca do zainteresowania tematem lokalnej żywności, inicjatyw społecznych chroniących nasze środowisko, Fair Trade i o tym skąd pochodzi żywność.
Podoba mi się idea i bardzo bym chciała by miała jak najlepsze odzwierciedlenie w rzeczywistości. Gdyby promowanie zdrowego stylu życia doszło do świadomości każdego z nas.

Nie tylko człowiek w tym życiu jest ważny...

Daje do myślenia. Niestety większość z podawanych przykładów ciężko sobie wyobrazić na gruncie polskim.

• Zmiany postrzegania
  • STOP.4.podrozowanie zakupie
  • Mam
  • WEGE
  • Przeczytane 2013

Dodaj cytat z książki Żywność i demokracja. Wprowadzenie do suwerenności żywieniowej