Żywność i demokracja. Wprowadzenie do suwerenności żywieniowej

Wydawnictwo: Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć
978-83-61200-60-4
popularnonaukowa
anowi-chan

„Żywność i demokracja” Marcina Gerwina przedstawia różne aspekty suwerenności żywieniowej. Wyjaśnia, skąd biorą się problemy z brakiem żywności na świecie, pokazuje związek pomiędzy dostatkiem żywności a realną demokracją i wskazuje możliwe rozwiązania. Książka powstała w ramach Kompanii WYŻYWIĆ ŚWIAT. Publikacja została wydana przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej oraz International...

Książka powstała w ramach Kompanii WYŻYWIĆ ŚWIAT. Publikacja została wydana przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej oraz International Visegrad Fund.

źródło opisu: Polska Zielona Sieć 2011

źródło okładki: Polska Zielona Sieć

MONICZKA | 2013-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2013

Autor w sposób prosty, niezawiły określa nam obrany konspekt suwerenności żywnościowej na konkretnych przykładach korzystając z wielu źródeł.
Zachęca do zainteresowania tematem lokalnej żywności, inicjatyw społecznych chroniących nasze środowisko, Fair Trade i o tym skąd pochodzi żywność.
Podoba mi się idea i bardzo bym chciała by miała jak najlepsze odzwierciedlenie w rzeczywistości. Gdyby promowanie zdrowego stylu życia doszło do świadomości każdego z nas.

Nie tylko człowiek w tym życiu jest ważny...

Rockmargot | 2013-01-01
Przeczytana: 17 grudnia 2012

Daje do myślenia. Niestety większość z podawanych przykładów ciężko sobie wyobrazić na gruncie polskim.

Joan8 | 2016-08-13
Przeczytana: 11 marca 2014