Pielęgnowanie wzroku

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Interspar
poradniki

Z okładki: Od porannego przebudzenia się, aż do wieczornego spoczynku każdy człowiek inwestuje mnóstwo energii by widzieć z bliska i z daleka. Dlatego powinniśmy już dzieciom wpajać, jak właściwie pielęgnować ciało i oczy. Silne, dobrze odżywione ciało zdecydowanie wspiera właściwości wzroku. Musimy oczy trenować, używać ich i pielęgnować tak, jakto przewidziała natura. W szkołach napotkać...

Z okładki:
Od porannego przebudzenia się, aż do wieczornego spoczynku każdy człowiek inwestuje mnóstwo energii by widzieć z bliska i z daleka. Dlatego powinniśmy już dzieciom wpajać, jak właściwie pielęgnować ciało i oczy. Silne, dobrze odżywione ciało zdecydowanie wspiera właściwości wzroku. Musimy oczy trenować, używać ich i pielęgnować tak, jakto przewidziała natura. W szkołach napotkać można wiele pozornie opóźnionych w nauce dzieci, wielu repetowiczów , którzy na skutek niedostatecznego odżywiania i złej opieki nie są w stanie nadążyć za swoimi rówieśnikami, czy to z uwagi na słabszy wzrok czy słabsze tempo nauki. Wielu ludzi starszych przychodzi do okulisty z problemami zbliżonymi do problemów słabszych w nauce nastolatków, przynajmniej jeśli chodzi o wzrok, l trzeba przyznać, że w przypadku obu grup wiekowych dzięki właściwej pielęgnacji wzroku osiągnąć można doskonałe efekty. Poradnik ten przeznaczony jest zatem na równi dla ludzi starszych jak i dla dzieci uczy, jak sobie pomóc w każdym wieku. Dzieci, ludzie starsi, jak również wielu ludzi w najlepszych latach, w taki czy inny sposób nieustannie nadweręża wzrok. Poświęcając tylko 30 minut dziennie na realizację przedstawionych tu zaleceń osiąga się kilka celów. Dwa zasadnicze to oczywiście odciążenie oczu i poprawa zdolności widzenia, kolejne zaś to łagodzenie nerwowych napięć i poprawa stanu ogólnego. Dotyczy to ludzi we wszystkich grupach wiekowych. Najlepiej od razu, dziś jeszcze, zacząć troszczyć się o cudowny instrument, jakim jest wzrok. Przyjazne obchodzenie się z nim wynagrodzone zostanie po stokroć lepszym widzeniem.

Aniołeczek | 2011-02-19