978-83-233-2866-7

Powrót słów kluczowych do praktyki informacyjnej zrodził nowe problemy natury zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Przede wszystkim dotyczą one efektywności używania słów kluczowych w etykietowaniu i wyszukiwaniu informacji w wielkim, uniwersalnym i słabo kontrolowanym systemie rozproszonym (w poprzedniej epoce rozwoju systemów informacyjnych słowa kluczowe używane były w stosunkowo małych, kontrolowanych systemach dziedzinowych), ale także teoretycznego problemu tożsamości obecnie używanych słów kluczowych z dawnymi klasycznymi i nieklasycznymi językami słów kluczowych, i ich relacji do języka naturalnego używanego w funkcji metainformacyjnej.

Autor nie ograniczył się tylko do prezentacji, ale zamieścił własne oceny i przemyślenia, które skłoniły go do rozważań, czy mamy do czynienia ze sztucznym językiem słów kluczowych, czy też w istocie jest to język naturalny używany w funkcji metainformacyjnej, i zadania pytania o przyszłość języków słów kluczowych we współczesnych systemach informacji.
Z recenzji wydawniczej prof. dr hab. Bożenny Bojar

źródło opisu: www.wuj.pl