Metafizyka wirtualna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Prace Naukowe Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego
83-226-1056-4
filozofia i etyka
bastkk

Żyjemy w epoce recentywizmu, w której głównym bohaterem jest rzeczywistość wirtualna. Obiektywnie istnieję ja sam, a wszystko inne jest moją chwilową, wirtualną teraźniejszością. To, o czym nie mogę tak powiedzieć, jest bytem wiecznym - ale o nim nie wiem nic. Istota wirtualnej rzeczywistości polega na tym, że nie ma w niej ani przeszłości, ani przyszłości, jest tylkop recens - drżące istnienie aktualnej chwili, przeviegajace od nicości do bytu, od bytu do nicości. Byt wirtualny, choć jest bliski aktualizacji, pozostaje niezaktualizowany w postaci zjawisk, którym przysłygiwałoby trwanie; zdarza się lecz nie wytwarza zjawiska.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, 2001.

źródło okładki: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, 2001.

koozm | 2016-03-11
Delur | 2014-08-23