Szefa kuchni wędrówki po świecie

Tłumaczenie: Marta Paciorkowska
Wydawnictwo: Świat Książki
Matacz

Wyjątkowa książka kucharska, pełna przepisów z całego świata i… przygód jej autora, sławnego mistrza sztuki kulinarnej. Drugą, obok gotowania, pasją Schellera, są bowiem podróże. W swym życiu mieszkał i pracował m.in.. W Anglii i Kuwejcie, Francji i Ekwadorze, Holandii, Rosji i na Jamajce. Pomiędzy przepisami na arabski kebab czy rosyjskiego sandacza w kapuście sypie anegdotami i ciekawostkami przypominając, że "dobre jedzenie jest jak dobry seks - musi sprawiać przyjemność".

źródło opisu: www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Abyss | 2017-11-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kulinarne
Przeczytana: 28 listopada 2017

Dobra książka kucharska, ciekawie dobrane przepisy z różnych stron świata od tradycyjnych przepisów na tiramisu rodem z Włoch do jagnięcych kotletów kufta. Poza przepisami możemy poczytać o życiu Kurta, jego rodzinie, znajomych i pracy w hotelach. Każdy miłośnik gotowania znajdzie w niej coś dla siebie. Minusy tej książki to brak zdjęć do każdej potraw.

Iriss | 2018-06-28
Renata | 2017-04-11