Obcokrajowiec

Wydawnictwo: Cursiva
978-83-62108-09-1
poezja
Ninjusia

„Obcokrajowiec” to zbiór wierszy powstałych podczas rocznego pobytu autora w Afryce Wschodniej. Są zapisem głębokiego zanurzenia w kulturze skrajnie odmiennej od europejskiej, życia w rzeczywistości tropikalnej, przesiąkniętej magią, w której system wartości jest równie egzotyczny, co wszystko dokoła, a życie i śmierć to sąsiedzi znacznie bliżsi niż w bezpiecznej Europie. Jednak po otrząśnięciu z początkowego przerażenia i przejściu malarycznej „inicjacji” odkrywa się piękno i spokój życia w świecie, w którym potrzeba bardzo niewiele, by czuć się w pełni szczęśliwym. Wtedy kulturowym i egzystencjalnym szokiem okazuje się powrót z Czarnego Lądu do Europy.

źródło opisu: Cursiva, 2011

źródło okładki: www.cursiva.pl