Powstanie kościuszkowskie w świetle korespondencji posła szwedzkiego w Warszawie. Raporty J. Ch. Tolla do regenta Szwecji księcia Karola Sudermańskiego i kanclerza Frederika Sparrego [styczeń-sierpień 1794]

Tłumaczenie: Leokadia Posten
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Polens andra delning och utbrottet av Kościuszkos uppror enligt Johan Christopher Tolls diplomatiska rapporter 1793-1794
83-01-09231-9
historia
Łukasz Kuć

(...) poseł informował swój dwór w Sztokholmie o tym, co słyszał, widział i przeżył. Mimo widocznych sympatii dla narodu polskiego starał się możliwie obiektywnie osądzić splot wydarzeń w Polsce. Można mieć wielkie uznanie dla jego spostrzegawczości i trzeźwości sądu politycznego (...)

(ze Wstępu)

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!