Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach

Okładka książki Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach Thorsten Havener
Okładka książki Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach
Thorsten Havener Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Ich weiss, was du denkst
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2012-01-01
2012-01-01
978-83-7377-550-3
Katarzyna Jurczak

Zacznę od tego, że tę książkę znalazłem w ulubionych u jednego renomowanego użytkownika tej strony, który opisuję tę książkę w samych super alternatywach, a jako, że jestem człowiekiem empatycznym (przynajmniej tak mi się wydaję...;D),po tytule tej lektury postanowiłem ją koniecznie sprawdzić.

Powiem tak, słabszej pozycji chyba jeszcze nigdy nie czytałem (staram się dobierać tylko takie książki, aby mnie zainteresowały, pociągały),do połowy ta książka jest zwyczajnie tak nużąca, że chłopak żyjący pełnią życia w moim wieku (22 lata) jest w stanie zasnąć. Osobiście czytałem tę książkę około tygodnia oOOO. Książka ma zaledwie 200 stron ale to jest tak słabe, że czytać się tego odechciewa bo autor tego tekstu przedstawia sytuację, na które zwyczajnie szkoda tracić czasu w życiu aby tego się nauczyć np 'gdy człowiek przechyla głowę do przodu i jednocześnie do dołu oznacza to, że chce on chronić swoja szyję chronić' (śmiech i cyrk na sali.).
Chyba większość ludzi na naszej planecie jest w stanie także rozróżnić, kto jest naszym przyjacielem czy wrogiem po jego czynach, lub też jak ktoś się patrzy na Ciebie z pod byka to szykuję się konfrontacja słowna lub czynna i nie trzeba tu czytać tej książki lub być Einsteinem, żeby takie rzeczy wiedzieć i wywnioskować po czynach rówieśnika eeeh, a takich sytuacji jest multum w tej książce.

Chciałbym dodać też od siebie parę słów o eksperymentach , autor prosi o ich sprawdzeniu i tutaj zaczyna się problem bo zazwyczaj jest to na drugim rówieśniku, wszystko cacy glans tylko problem jest jak ktoś czyta tak jak ja tylko i wyłącznie sam w spokoju i ciszy ,w domu lub w tramwaju itd.. Spoko ale postanowiłem, że sprawdzę trzy z nich na moich dwóch bliskich znajomych i co?? I zwyczajnie klapa bo nic się nie sprawdziło, no ale tak autor przecież zapewnia, że ludzie są różni i nie wszyscy tak samą reagują.

Czasami się zastanawiam jaki gust mają ludzie, że taką cieniznę polecają, no ale podobno o gustach się nie dyskutuję, bo ziomek lubi blond a ja włoszki na koturnie.. ;D.

Mega słaba pozycja jak dla mnie, odradzam czytanie tego dla wszystkich dzieciaków szukających ciekawych książek do przestudiowania 2/10.

Powiem tak, słabszej pozycji chyba jeszcze nigdy nie czytałem (staram się...

Książka o niczym. Większość to biografia autora

Książka o niczym. Większość to biografia autora

słaba - ciężko z tego wodolejstwa cokolwiek przydatnego wyczytać.

słaba - ciężko z tego wodolejstwa cokolwiek przydatnego wyczytać.

Chyba każdy z nas chciałby umieć czytać w myślach. Cudownie byłoby wiedzieć, co tak naprawdę inni o nas sądzą ;) Okazuje się, że aby zgłębić tą umiejętność wcale nie musimy mieć paranormalnych umiejętności, ani używać magicznych sztuczek. W książce Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach autor przedstawił wiele technik, dzięki którym jesteśmy w stanie "odgadnąć" myśli innej osoby.
Thorsten Havener jest artystą, trenerem i wielką medialną osobistością oraz mistrzem sztuki czytania w myślach. Swoje zdolności prezentuje w widowiskach, które zapierają dech w piersi i cieszą się ogromną popularnością. Występuje w wielu programach telewizyjnych, radiowych, a także w pokazach na żywo.

Książka Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach to swoisty poradnik o czytaniu w myślach bez konieczności posiadania daru jasnowidzenia czy innych nadprzyrodzonych zdolności. Autor dzieli się z nami wieloma technikami i trikami, dzięki którym jesteśmy w stanie rozszyfrować ludzkie myśli. Thorsten zdradza nam, że wystarczy bacznie obserwować swojego rozmówcę, przyglądać się jego gestom, mimice twarzy, postawie ciała, aby bezbłędnie odczytać jego myśli. Nawet na podstawie akcesoriów, jakie dana osoba używa, możemy dowiedzieć się więcej, niż byśmy się spodziewali.

Po książkę sięgnęłam z czystej ciekawości. Nauczyłam się z niej, jak unikać większości postaw, dzięki którym inni łatwo by mnie rozszyfrowali. Wiem teraz (w większości przypadków),kiedy mój rozmówca kłamie. Książka napisana jest prostym, jasnym językiem i czyta się ją z przyjemnością. Przedstawione sytuacje i techniki są zrozumiałe.
Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach to ciekawa pozycja, która szczególnie przypadnie do gustu osobom interesującym się technikami czytania w myślach oraz z mowy ciała.

Można dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy...np. jak stosowanie niektórych wyrazów wpływa na odbiorców i ich zachowanie.

Gdy tylko dowiedziałam się o tej książce wiedziałam, że jest ona w sam raz dla mnie. Hipnoza, telepatia, mowa ciała.. -rzeczy, które interesują każdego. Cieszę się, że dzięki Havener Thorsten mogę poznawać głębiej, to co mnie ciekawi. Książka jest rewelacyjna. A eksperymenty w niej się znajdujące zachęcają to dalszego czytania :)

Pozycję tę znalazłam robiąc porządki w biblioteczce. Zaintrygował mnie tytuł, toteż postanowiłam ją szybko przeczytać. Na początku książki dowiaduję się przez długi czas, jak to wspaniale, że właśnie tę lekturę wybrałam, ile to ona mnie nie nauczy! Jeżeli już ktoś popełnił ten błąd i ją kupił, to po co na starcie ciągle przekonywać go do słuszności tego wyboru... Nie dowiedziałam się raczej nic nowego, uzupełniłam jakieś pseudo ankieto-quizy niczym rozwiązywanie psychotestów w podstawówce. Jeżeli chodzi o pozytywne aspekty, to autor na pewno pokazuje wagę zauważania niuansów. Ciekawe, jak wiele można wyczytać z samego zachowania danego człowieka. Niemniej jednak, czytając miałam wrażenie, że cała ta książka to jeden wielki chwyt marketingowy. Jeżeli ktoś nie ma zielonego pojęcia na temat psychologicznego podejścia do najprostszych zachowań ludzi, to na pewno sporo się dowie.

Temat niezwykle interesujący, książka logiczna i rzeczowa, choć sam mentalizm ma w sobie coś z matematyki; nie jest dla każdego. Mimo wszystko warto było przeczytać. Może po pięciokrotnej lekturze coś u mnie zaskoczy.
Książkę gorąco polecam.

Książkę gorąco polecam.

Chciałbym to książkę przeczytać ale niewiem co mi da ta książka możecie mnie oświecić

Z Havener'em miałam okazję już się spotkać podczas oglądania telewizji i najróżniejszych filmików na youtube. Thorsten - wielki mistrz i trener czytania w myślach, oraz przysłowiowa gwiazda show biznesu nie mogłaby przepuścić okazji by nie zarobić jeszcze więcej. Tak więc powstała książka jego autorstwa. "Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach" gdyby nie napisana w komercyjnym szale na pewno dostałaby ode mnie o niebo lepszą ocenę niż tą prezentowaną powyżej.

Cóż mogę powiedzieć - cała książka to w pewnym sensie poradnik jak czytać w ludzkich myślach. Obszernie opisane techniki i triki mające na celu rozszyfrować ludzkich myśli teraz stoją przed nami otworem. Thorsten nie szczędzi nam swoich pomysłów, przykładów i doświadczenia. Dokładnie i starannie tłumaczy nam jak wniknąć w umysł danej osoby i wyciągnąć z niej to czego nie chce nam powiedzieć.

Jeśli ktoś spodziewa się magii, czarów i Bóg wie co jeszcze - bardzo mi przykro (albo i nie) - tutaj tego nie znajdziecie. Zdradzając swoje techniki, Thorsten uświadamia nas, że każdy z czytelników może być "jasnowidzem". Ruch ciała, mimika twarzy, oczy - to wszystko ma na celu określenie ludzkich myśli. Patrzmy na zachowanie człowieka a dowiemy się co mu w głowie siedzi - tak jednym zdaniem można by podsumować całość książki.

Chociaż wszystko jest świetnie napisane - lekki i prosty język, zrozumiałe przesłanie to jednak komercja wieje nam w oczy już po kilkunastu stronach. Niestety umniejsza to jakości książki, gdyż w niektórych rozdziałach czułam się jakby autor na szybkiego chciał coś powiedzieć, byle zapełnić kartki i zwiększyć liczbę stron. Do samej genezy poradnika nie mam nic do zarzucenia - naprawdę przydatne triki, ciekawe sytuacje z życia wzięte - jednym słowem: miło spędzony czas.

Każda trzech opisanych przeze mnie tu książek ma w sobie to coś. "Wiem co myślisz" to pozycja godna uwagi po mimo niskiej oceny. Warto nauczyć się kilku sztuczek by rozszyfrować przyjaciela, rozbroić wroga czy nawet dla samego siebie poćwiczyć jak to jest być kimś z innego świata.

Ocena: 3,5/6
larysa-recenzuje.blogspot.com

• Egzemplarze recenzenckie
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach