Człowiek, który zapomniał swego nazwiska.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kryminały przedwojennej Warszawy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CM

Polska przedwojenna "Tożsamość Bourne'a"!

Nowość! Powieść sensacyjno-kryminalna oparta na faktach. W podwarszawskim psychiatryku budzi się z odrętwienia
młody człowiek. Nie pamięta, kim jest, ani sposobu, w jaki znalazł się w szpitalu. Wszystko zdaje się świadczyć przeciwko
niemu. Czy wygra bitwę o swoją tożsamość?

źródło opisu: http://www.ciekawe-miejsca.net/

źródło okładki: http://www.cmsklep.eu

ZapomnianaBiblioteka | 2015-04-02

Przełom lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Do podwarszawskiego zakładu dla nerwowo chorych, w niezwykle tajemniczych okolicznościach zostaje przywieziony trzydziestoletni mężczyzna. Młody człowiek stracił pamięć, nie pamięta nawet swojego nazwiska. Dziwne zachowanie kierującego lecznicą doktora Trettera oraz jednego z pielęgniarzy sprawia, iż mężczyzna zaczyna podejrzewać, że z jego pobytem w zakładzie związana jest jakaś podejrzana historia.

Więcej na:

KKJ | 2013-02-22

Bardzo zgrabnie napisany kryminał, który wciąga i się rozpędza, by na samym końcu nieco przyhamować.
Polecam wielbicielom kryminałów. Przedwojennej Warszawy w tłustych, rozbudowanych opisach nie zaznamy, ale język owszem niesie "niemożebne" naleciałości tamtych czasów.

A fabuła: Pan NO NAME szuka swojej tożsamości, a kilku wrogów chce jego ubezwłasnowolnienia a nawet śmierci. Ucieka ze szpitala dla obłąkanych, jednak to początek drogi w poszukiwaniu swojego nazwiska. I choć sytuacja jest beznadziejna, to na końcu (prawie) każdego rozdziału pojawia się światełko w tunelu, na którego końcu czeka głównego bohatera i czytelnika PRAWDA I ROZWIĄZANIE HISTORII.

Weronika | 2016-03-07
Przeczytana: 26 lutego 2016

Moja recenzja:

Extreme | 2016-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Początek mi się podobał, później miałem takie wrażenie, że wszystko jest szyte zbyt grubymi nićmi i autor poszedł trochę na łatwiznę, choć trudno sądzić, że książka nie jest godna uwagi. Pozycja ta szczególnie spodoba się miłośnikom przedwojennej Warszawy, zresztą jak większość powieści Wotowskiego, może nie ma zbyt wiele szczegółowych opisów, ale realia epoki oddane są starannie. Bardzo mnie cieszy, że po wielu latach PRL-u, gdy o książki Wotowskiego było trudno nareszcie się to zmieniło i pojawiają się wznowienia najciekawszych tytułów.

madgamm | 2017-08-16
Przeczytana: 20 sierpnia 2017