Człowiek, który zapomniał swego nazwiska

Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy
Wydawnictwo: CM

Polska przedwojenna "Tożsamość Bourne'a"!

Nowość! Powieść sensacyjno-kryminalna oparta na faktach. W podwarszawskim psychiatryku budzi się z odrętwienia
młody człowiek. Nie pamięta, kim jest, ani sposobu, w jaki znalazł się w szpitalu. Wszystko zdaje się świadczyć przeciwko
niemu. Czy wygra bitwę o swoją tożsamość?

źródło opisu: http://www.ciekawe-miejsca.net/

źródło okładki: http://www.cmsklep.eu

kuradomowa | 2019-04-16
Na półkach: Przeczytane, Dreszczyk
Przeczytana: 16 kwietnia 2019

Dzięki tej książce można przenieść się do czasu naszych dziadków lub pradziadków i poczuć dreszczyk emocji, jak to przy kryminale. Książka dobra, aczkolwiek da się ją odłożyć na noc na półkę. Rano ręką sięga po nią powtórnie. Sądziłam, że większość akcji rozgrywa się w szpitalu i doznałam pewnego rozczarowania, gdy wykryłam moją pomyłkę. Stąd gwiazdka mniej.
Ach... panna Janeczka... to były czasy...

kj_ksiazki | 2018-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2018

Bardzo dobra książka Stanisława A. Wotowskiego (który nie był zbyt "równy" jeśli chodzi o jakość swoich powieści). Dynamiczna akcja, czyta się bardzo szybko, książka nadawałaby się jako scenariusz sensacyjnego filmu retro. Powieść oparta na faktach, porusza jeden z problemów, z jakimi spotykali się przedwojenni detektywi.

magia78 | 2018-06-18
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2018
Przeczytana: 24 czerwca 2018

136/2018 (A)

Extreme | 2016-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Początek mi się podobał, później miałem takie wrażenie, że wszystko jest szyte zbyt grubymi nićmi i autor poszedł trochę na łatwiznę, choć trudno sądzić, że książka nie jest godna uwagi. Pozycja ta szczególnie spodoba się miłośnikom przedwojennej Warszawy, zresztą jak większość powieści Wotowskiego, może nie ma zbyt wiele szczegółowych opisów, ale realia epoki oddane są starannie. Bardzo mnie cieszy, że po wielu latach PRL-u, gdy o książki Wotowskiego było trudno nareszcie się to zmieniło i pojawiają się wznowienia najciekawszych tytułów.

Weronika | 2016-03-07
Przeczytana: 26 lutego 2016

Moja recenzja:

ZapomnianaBiblioteka | 2015-04-02

Przełom lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Do podwarszawskiego zakładu dla nerwowo chorych, w niezwykle tajemniczych okolicznościach zostaje przywieziony trzydziestoletni mężczyzna. Młody człowiek stracił pamięć, nie pamięta nawet swojego nazwiska. Dziwne zachowanie kierującego lecznicą doktora Trettera oraz jednego z pielęgniarzy sprawia, iż mężczyzna zaczyna podejrzewać, że z jego pobytem w zakładzie związana jest jakaś podejrzana historia.

Więcej na:

KKJ | 2013-02-22

Bardzo zgrabnie napisany kryminał, który wciąga i się rozpędza, by na samym końcu nieco przyhamować.
Polecam wielbicielom kryminałów. Przedwojennej Warszawy w tłustych, rozbudowanych opisach nie zaznamy, ale język owszem niesie "niemożebne" naleciałości tamtych czasów.

A fabuła: Pan NO NAME szuka swojej tożsamości, a kilku wrogów chce jego ubezwłasnowolnienia a nawet śmierci. Ucieka ze szpitala dla obłąkanych, jednak to początek drogi w poszukiwaniu swojego nazwiska. I choć sytuacja jest beznadziejna, to na końcu (prawie) każdego rozdziału pojawia się światełko w tunelu, na którego końcu czeka głównego bohatera i czytelnika PRAWDA I ROZWIĄZANIE HISTORII.