Pomogę Ci wygrać

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Tu seras un homme
literatura piękna
Impresja

Książka ta - wielokroć we Francji wznawiana - opowiada o kobiecie, która wytrwale i z poświęceniem zmaga się z ciężką, nieuleczalną chorobą swego dziecka, w pełni biorąc na siebie odpowiedzialność za jego los. Pragnie nie tylko zachować je przy życiu, ale również uchronić od skutków kalectwa. Powodowana miłością macierzyńską - najgłębszą, najbardziej ofiarną spośród ludzkich miłości - walczy o to, by syn mógł się psychicznie wyzwolić spod władzy cierpienia, by mimo wszelkich trudności i nieszczęść, mimo chwil zwątpienia i bezsiły umiał osiągnąć sukces największy: naprawdę wygrać swoje człowieczeństwo.

źródło opisu: okładka książki

Sebastian Nosalski | 2015-03-29
Przeczytana: 2012 rok

Wzruszyła mnie ta książka, jest taka szczera i niewinna, pozbawiona skazy, a za to pełna trudu, jakim jest pomoc w wygraniu życia swojemu własnemu, nieuleczalnie choremu dziecku.
Obiektywnie opowiadająca o subiektywnym uczuciu, jakim jest miłość matki do własnego dziecka.