Wu Wei - płyń z prądem życia. Sztuka Tao

Wu wei. Die Lebenskunst des Tao
978-83-7377-548-0
poradniki
Indyviduum

Wu wei to droga do opanowania i szczęścia. To tajemnica sztuki życia tao. Dosłownie tłumaczone oznacza „bezczynność”, „niedziałanie”. W żadnym jednak wypadku nie ma mowy o tym, że należy być leniwym, niezdecydowanym czy niedbałym. To sztuka robienia właściwych rzeczy we właściwym czasie. Życie i działanie zgodnie ze swoim rytmem. Jeśli zaczniemy praktykować wu wei, natychmiast przestaniemy...

Wu wei to droga do opanowania i szczęścia. To tajemnica sztuki życia tao.
Dosłownie tłumaczone oznacza „bezczynność”, „niedziałanie”. W żadnym jednak wypadku nie ma mowy o tym, że należy być leniwym, niezdecydowanym czy niedbałym. To sztuka robienia właściwych rzeczy we właściwym czasie. Życie i działanie zgodnie ze swoim rytmem. Jeśli zaczniemy praktykować wu wei, natychmiast przestaniemy rozmyślać o naszych problemach oraz zaniechamy ich analizowania.

Theo Fischer przez ponad dwadzieścia lat pracował, jako konsultant ds. zarządzania. W pewnym momencie zrezygnował z tej funkcji i oddał się swojej pasji, zaczął pisać. Zrozumiał, że zatracił się w otaczającym świecie i zapragnął od życia czegoś więcej niż tylko realizacji kolejnych piętrzących się przed nim obowiązków. Wynikiem przemiany tego jest ta publikacja stanowiąca wprowadzenie do praktycznego zastosowania filozofii tao. Znajdziesz w niej wiele wskazówek i ćwiczeń, a także dowiesz się, jak należy je stosować na co dzień.
Nie musisz zmieniać swojego dotychczasowego życia, niczemu się podporządkowywać i w nic wierzyć. Wystarczy cieszyć się chwilą i nie zaprzątać myśli zbędnymi rzeczami.

Po prostu, płyń z prądem.

źródło opisu: http://www.talizman.pl/wu-wei-py-z-prdem-ycia-p-7954.html

źródło okładki: http://www.talizman.pl/

Mauvais | 2014-08-29

W dzisiejszych czasach, w kulturze zachodu lektury tego typu powinny być rozdawane na ulicach za darmo - mają w sobie pierwiastek wybawiający z mentalnego niewolnictwa.

Po prostu to przeczytaj!

Larysa | 2013-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2013

Sztuka życia Wu Wei (z chińskiego "niedziałanie") polega na pozwalaniu rzeczą istnieć zgodnie z ich naturą, a sytuacją życiowy - dziać się wedle ich własnego uznania. Brzmi dziwnie, prawda? Z tego wychodzi, że mamy godzić się na wszystko i być obserwatorami, bo "los" wie lepiej. Nie, nie...to nie tak.

Niewielkich rozmiarów książka, licząca zaledwie 212 stron autorstwa Theo Fischer'a pokazuje nam całą zasadę taoizmu krok po kroku. Przez ponad dwadzieścia lat Theo pracował jako konsultant ds. zarządzania, jednak zrezygnował z tego na rzecz pisarstwa. I wyszło mu to całkiem nieźle. W "Płyń z prądem życia" dowiadujemy się, że tylko człowiek żyjący sam dla siebie może doznać szczęścia na wysoką skalę. Wu Wei wykreśla z naszego dotychczasowego życia wszystko to, co wcześniej nas mózg zdążył zarejestrować i zapamiętać: wzorce, wartości, obawy, problemy itp. Od tej chwili mamy być wolni duszą, umysłem i ciałem - mamy pozwalać by zdarzenia biegły własnym torem, a jakiekolwiek zahamowania...

Pawelau | 2014-10-24

Całkiem nieźle przekazana umysłom Zachodu taoistyczna idea życia - wu wei. Zachęcam do przeczytania.

toska1982 | 2013-02-09
Przeczytana: 28 września 2012

Każdego z nas czasem nachodzą takie chwile, by zastanowić się nad swoim życiem. Czy wszystko jest tak jak powinno, czy powinniśmy coś zmienić, co zrobić, żeby żyło się lepiej. Ale jeśli bardziej się zastanowić, to cały czas coś analizujemy, nad czymś się zastanawiamy. Nie ma chwili byśmy nie myśleli o przeszłości albo przyszłości. Nawet robiąc śniadanie, nie myślimy o nim, tylko o tym co będziemy robić za chwilę, co jeszcze musimy zrobić przed wyjściem, co będzie w pracy itd. A co jeśli by zacząć żyć teraźniejszością, zacząć „płynąć z prądem życia”?

„Istnieje nauka, która pozwala nam zrozumieć, czym jesteśmy.
Z tego zrozumienia wywodzi się zupełnie nowy sposób działania:
WU WEI.”

Wu Wei – to w nich, w tych dwóch sylabach, zawarta jest cała tajemnica sztuki Tao. To zasada dzięki której, w pełni można przeżywać każdą chwilę życia, jednak najważniejsze to kierować nasze zmysły na teraźniejszość.

Ludzie poruszają się w iluzji, którą uważają za swoje życie. Ale co to za życie, które...

Bookman | 2016-05-01
Przeczytana: 15 lutego 2015

Bardzo fajna książka ucząca człowieka zachodu, jak żyć zgodnie z Tao

ALI | 2013-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2013

O książce: Wu wei to droga do opanowania i szczęścia. To tajemnica sztuki życia tao.

Katarzynka | 2016-01-01

Książka mi się nie podobała. Autor pisze tak jakby się wywyzszal i był alfą i omegą. Jego wskazówki nie są pomocne. Trochę przynudza powtarzając wszystko w kółko tylko innymi słowami. Uwielbiam czytać ale ta książka to była dla mnie koszmar. Zaznaczam, że jest to tylko moja opinia. Kupilam te książkę i zdecydowanie żałuje wydanych pieniędzy.

tereska | 2014-08-21
Przeczytana: 04 września 2014

Idealna dla początkujących Tao :-)

niedarek | 2015-01-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Taoizm