Zielony, Nikt i gadające drzewo

Wydawnictwo: Bajka
978-83-61824-47-3
jagarkar

W ciszy usłyszysz najwięcej… Czy pamiętacie historię Nikta, który mieszkał samotnie na dnie starej, wyschniętej studni i nie wiedział, jaki piękny jest świat poza nią? Dopiero pojawienie się Zielonego uświadomiło mu, jak wiele stracił i pozwoliło oswoić lęk przed nieznanym… „Zielony, Nikt i gadające drzewo” to kontynuacja „Zielonego i Nikta” – obsypanej nagrodami, kultowej już książki...

W ciszy usłyszysz najwięcej…

Czy pamiętacie historię Nikta, który mieszkał samotnie na dnie starej, wyschniętej studni i nie wiedział, jaki piękny jest świat poza nią? Dopiero pojawienie się Zielonego uświadomiło mu, jak wiele stracił i pozwoliło oswoić lęk przed nieznanym… „Zielony, Nikt i gadające drzewo” to kontynuacja „Zielonego i Nikta” – obsypanej nagrodami, kultowej już książki Małgorzaty Strzałkowskiej z malarskimi ilustracjami Piotra Fąfrowicza. Nikt postanawia odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Choć Zielony próbuje mu pomóc, tym razem to nie jego rada będzie decydująca…

Pięknie ilustrowana bajka o poszukiwaniu swego miejsca w życiu.

źródło opisu: Wydawnictwo Bajka, 2012

źródło okładki: http://bajkizbajki.pl/ksiazki/Zielony-Nikt-i-gadajace-drzewo

Ramon | 2016-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2016

Dość mądra książeczka. Nie lubię tego typu ilustracji, zimnych, artystowskich (wolę takie, jakie zrobiła Emilia Dziubak do Zielonego Wędrowca), dlatego książka przeczytana z biblioteki i nie będzie leżała u mnie na półce :)

Monika | 2013-11-13
Przeczytana: 12 listopada 2013

Jest to książeczka należąca do tych które posiadają głębszy sens i choć początkowo może wydawać się prosta jest bardzo dobra.
A w jej prostocie tkwi jej siła gdyż pomaga czytelnikowi i słuchaczowi się wyciszyć.
Jeśli chodzi o treść to książeczka jest o poszukiwaniu swojego miejsca do życia.

Abdita | 2013-10-03
Przeczytana: 02 października 2013

Przepiękna alegoryczna przypowieść o znajdowaniu swojego miejsca w życiu. Książka, która w niewielu słowach przekazuje bardzo wiele. Do tego zachwycające mnie ilustracje. Doskonała kontynuacja pierwszej części - "Zielony i Nikt"
To taki rodzaj książek dla dzieci które nazwałabym czystą poezją, nie mając na myśli rymu, rytmu itp. ani dziecięcego odbiorcy tylko specyficzny przekaz opowieści o życiu.