Matka ubogich. Rozmowa z Matką Teresą z Kalkuty

Teresa dei poveri
837097273X
religia
Impresja

(...)jednym z najszczerszych, ojcowskich, czułych słów Bożych jest niewątpliwie Matka Teresa z Kalkuty, której postać przybliża nam Renzo Allegri w swojej książce, mistrzowskiej kronice biograficznej, stawiając obok nas, dając nam niemal odczuć oddech poetki, siostry, pokornej samarytanki, wiernej towarzyszki naszego pielgrzymowania, która tak bardzo pragnie dobra naszych dusz.

źródło opisu: Z Przedmowy

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Tamanna | 2014-02-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Indie
Przeczytana: 10 listopada 2010

To książką, która we mnie odnawia nadzieję. Ale przecież każdemu co innego odnawia nadzieję. Ktoś ma apetyt na piękną historię miłosną (oczywiście z happy endem:), ktoś inny ożywia się na widok smakowitości. Mniam! Ale ostre! Albo książek. Komuś znów powraca chęć do życia w górach, czy na widok uśmiechu dziecka. Albo podczas modlitwy. Znam tylko swoje źródło nadziei. Ono też było źródłem nadziei dla matki Teresy, której imię wybrałam na bierzmowaniu.
Jej historia to też coś z porywu serca i ducha przygody, któremu dał się porwać Jaume Sanllorente, (swoją przemianę życia opisał w „Uśmiechach z Bombaju”). No, bo pomyślcie. Żyje sobie ktoś 18 lat. Tyle rzeczy się zdarza. Tylu ludzi spotyka. Radość. Ból. Ten szczególny z powodu utraty ojca w 9 roku życia. Trzy lata potem decyzja o staniu się zakonnicą. Czemu właśnie listy wysyłane przez jezuitę z delty Gangesu pomogły Agnieszce Bojaxhia z serbskiego Skopje podjąć niezwykłą dla nas decyzję. No bo, że Indie to jeszcze czytający moje...