Świat naszych uczuć. Przewodnik w poznawaniu i kształtowaniu ludzkich uczuć

Wydawnictwo: M
Impresja

"(...)nasze emocje są narzędziem, za pomocą którego możemy odsłaniać najgłębsze źródła naszego sposobu myślenia, rozeznawania, decydowania i działania". o. Józef Augustyn Praktyczny przewodnik po meandrach ludzkich emocji i uczuć, nieustannie wymagających oczyszczenia i uzdrowienia. Tylko pokonując dręczące nas lęki i brak akceptacji siebie możemy pokonać własny egocentryzm i depresję oraz...

o. Józef Augustyn

Praktyczny przewodnik po meandrach ludzkich emocji i uczuć, nieustannie wymagających oczyszczenia i uzdrowienia. Tylko pokonując dręczące nas lęki i brak akceptacji siebie możemy pokonać własny egocentryzm i depresję oraz podjąć odpowiedzialność za własne życie. Jest to możliwe dzięki uporządkowaniu życia wewnętrznego, kształtowaniu własnej osobowości oraz pracy nad sobą.

O. Józef Augustyn jako doświadczony psycholog udziela cennych wskazówek i rad jak połączyć swoje życie emocjonalne z duchowym aby osiągnąć wewnętrzną równowagę i szczęście.

źródło opisu: http://www.ksiegarniakatolicka.pl/wiat-naszych-uczuc-p-1703.html

źródło okładki: http://www.ksiegarniakatolicka.pl/wiat-naszych-uczuc-p-1703.html

Mr_BC | 2016-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2016

Mały przewodnik po uczuciach to małe rekolekcje przeprowadzone przez wytrawnego psychologa jakim jest Józef Augustyn. Książka znaleziona za 9,90 w dziale Rozwój osobisty w Empiku. Warta zdecydowanie więcej bo sama w sobie treść jest wartością dodaną dla czytelnika. Forma łatwa, prosta i konkretna niczym dobre krótkie kazanie lub krótka trafna diagnoza psychologiczna w obu przypadkach uderzające w konkretny punkt. Świetny rozdział dotyczący Wychowania seksualnego. Polecam!

Paulina | 2015-01-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015 📖
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Jest to zbiór podstaw dotyczących pracy nad sobą, w zrozumieniu siebie, swoich emocji, lęków, seksualności i sumienia. Świetna pozycja dla osób odkrywających pewny brać integralności swojej osoby i chcącej w tym kierunku coś zrobić. Jednak i osoby pracujące już nad sobą, mające pewną wiedzę, mogą tu odnaleźć pewne wskazówki dla siebie lub po prostu lepiej ułożyć sobie te treści.

Asia | 2013-09-15

Książkę czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Dużo w niej aspektów religijnych, ale nie tylko. Poleciłabym tę pozycję nawet osobom niewierzącym, które po prostu chciałyby jakoś uporządkować swoje emocje i po części zrozumieć świat uczuć.

MrSpeed Engine | 2016-02-29
Przeczytana: 26 lutego 2016

Książka w prosty a zarazem zrozumiały sposób wyjaśnia procesy oraz mechanizmy które funkcjonują w ludzkiej psychice . Książka napisana w konwencji duchowości ignacjańskiej traktuje o leczeniu ran głównie za pośrednictwem działalności Boga , dobra pozycja dla tych osób które pragną rozwoju duchowego ,swojej wiary i szukają Boga . Serdecznie polecam :)

Gosia2709 | 2017-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2017

Książka daje do myślenia i pomaga uporządkować myśli i uczucia. Polecam.

Anna Kłosek | 2018-05-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012