Exaxxion: Bóg wojny t.4

Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klub Mangi". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
砲神エグザクソン
bóg wojny, exaxxion, sonoda
komiksy
Ziemowit

"Exaxxion" to seria dla młodzieży, która szybko zdobyła sobie popularność najpierw w Japonii, a potem także w Europie. Jej twórca jej sławny japoński autor mang, Kenichi Sonoda. Opowiada o przygodach nastolatków w świecie poważnie zmienionym przez wpływ obcych - Faldian z planety Riofald. Obcy początkowo zachowywali się bardzo przyjaźnie względem Ziemian - udostępniali im własne technologie itp., ale w końcu okazało się, że te "dary" mają na celu zdominowanie i przejęcie kontroli nad ludzkim przemysłem. Kiedy to się już udało, postanowili ostatecznie - militarnie - podporządkować sobie naszą planetę. Na ten atak przygotowana była jedynie mała organizacja, prowadzona przez żyjącego na uboczu naukowca, którego wszyscy uważali za dziwaka... Seria jest wydawana od 1998 roku.

źródło opisu: Świat Komiksu, podstrona wydawnictwa Egmont

źródło okładki: Świat Komiksu