Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: WAM
978-83-7767-014-9
religia
Dorota

Przelatuje nam życie - dzień za dniem, tydzień za tygodniem, miesiąc za miesiącem, rok za rokiem. Jest poniedziałek, a potem już od razu sobota. Jest pierwszy, potem od razu piętnasty i z kolei trzydziesty dzień miesiąca. Jest rano i od razu nadchodzi wieczór. Nie zdążyliśmy się nacieszyć jeszcze Bożym Narodzeniem i choinką, a już Wielki Post. Po co żyję? Po co mi to wszystko? Jaki jest cel...

Po co żyję? Po co mi to wszystko? Jaki jest cel mojego życia?
Nie wybronisz się przed tym pytaniem, nie uciekniesz przed nim!
Nie zakryjesz twarzy, nie zatkasz uszu. Musisz sobie na to pytanie odpowiedzieć, żeby żyć dalej - żeby wiedzieć, jak żyć dalej.
ks. Mieczysław Maliński

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=63870

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=63870

książek: 1955
Marta | 2012-11-06
Na półkach: Przeczytane, My Precious!, 2012
Przeczytana: 06 listopada 2012

Każdy tomik twórczości ks. Mieczysława Malińskiego jest dla mnie niezwykle cenny. To już drugi, który miałam okazję poznać w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Charakter tego zbiorku jest nieco inny, niż poprzedniego. Książeczka została wydana z myślą o czytaniu rozważań wieczorem, może nawet zaraz przed snem.
I faktycznie w ten sposób powinno się obcować z tekstami ks. Malińskiego. Wieczorem, kiedy dom zaczyna powili zasypiać, kiedy możemy w ciszy i spokoju zająć się własnymi sprawami, warto sięgnąć po tą książeczkę i posłuchać co o rzeczach najważniejszych ma do powiedzenia jeden z najpopularniejszych duchownych.
Nie jest to książka, którą czyta się szybko, na hop siup, łapu capu, żeby tylko skończyć. Ta pozycja wymaga uwagi i skupienia. I przemyśleń, bo inaczej jej lektura mija się z celem. Teksty zawarte w tomiku są oszczędne w słowach, ale bardzo treściwe. Dotykają najważniejszych aspektów życia ludzkiego i wiary chrześcijańskiej. Rozważania można czytać po kolei, strona po...

AnetaO | 2017-09-06
Przeczytana: 11 września 2017