Zgłosuj na książki roku 2017

Santa's Diaries
978-83-7708-406-9
Święty Mikołaj,
cocodj12

Może się wam wydawać , że praca Świętego Mikołaja to bułka z masłem , ale uwierzcie , że trwa ona całą dobę przez okrągły rok . Ma swoje wady: zajadam stres słodyczami , co roku mam problem ze zdobyciem wszystkich prezentów , których pragną dzieci , renifery wymagają permanentnego szkolenia motywacyjnego , a sanie bez przerwy trafiają do serwisu . Moja żona , chociaż to kochana kobieta , bezustannie zamęcza mnie najnowszymi dietami i programami ćwiczeń . A na dodatek ostatnio mam konsultantki od PR , które wszędzie depczą mi po piętach i nakłaniają do popularyzowania mojego wizerunku.
Dlaczego więc robię to , co robię .? Dlatego , że nic nie cieszy mnie bardziej niż świadomość , że dzieci , budzące się na całym świecie w bożonarodzeniowy poranek , poczują odrobinę magii .

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: Internet

Sherry | 2014-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Wydawać by się mogło, że Święty Mikołaj ma łatwe życie, ale to nic więcej niż tylko przypuszczenia. Teraz, by poznać nawyki naszego Świętego, on i jego ekipa Tannenbaum, przekazali w ręce ludzi, prywatny dziennik Mikołaja, z którego dowiemy się, z czym musi on sobie radzić, a także jak spędza inne dni w roku. Decyzje, próby, znoje, poprawianie humorów elfów, znoszenie diety, koszty utrzymania sań, choroby reniferów. To wszystko, a nawet jeszcze więcej, wpada nam w ręce dzięki pięknemu wydaniu książeczki, która wydawać by się mogło - jest przeznaczona dla dzieci, ale zapewniam was, że nie tylko im może się spodobać.

Cała książeczka jest wydania po prostu przepięknie. Mamy zdjęcia, wycinki, notatki, wtrącenia działu Tannenbaum, czy rozpiski zajęć. Notki do poszczególnych dni są krótkie, co pozwala nam przebrnąć przez dziennik w trybie ekspresowym! W dodatku, jest tu tyle nowych postaci do poznania! Poindexter, DT, Mamuśka C., Pani D. czy choćby Rudolf! Ale i samego Mikołaja...

Missy | 2012-12-31
Przeczytana: 29 grudnia 2012

Kiedy kupowałam tę książkę, z myślą o prezencie dla chrześniaka,myślałam,że to opowiastka dla dzieci.Okładka na to wskazywała,bo Mikołaj jak się patrzy,a i opis z tyłu okładki bardzo ogólny. I tu niespodzianka,bo nie wiedziałam,że może zadziwić i zachwycić osobę dorosłą.Pod względem graficznym super,opatrzona mnogością detali,co dodatkowo potęguje mój zachwyt.

Otwierając ją, doznałam dziwnego wrażenia.To tak jakbym zaglądnęła do osobistego pamiętnika,notesu,bądź terminarza samego świętego Mikołaja.Notes,który przypadkiem wypadł z sań,lub poły płaszcza samego świętego.

Ku mojemu zdumieniu notes zawiera mapę z planem lotu Mikołaja.Ponadto, upstrzony jest okruszkami od czekoladowych ciasteczek,posiada też liczne odbicia od kubka po gorącej czekoladzie.Oczywiście z podwójną porcją pianek.Nie wątpię,że zawiera także gdzieniegdzie liczne u klejenia po cukrowych laseczkach ;-)

Mało tego, ten notes zawiera zapiski, o których dzieci nie mają zielonego pojęcia,a nam dorosłym nawet się...

| 2013-08-10

Książka na pozór wydaje się dziecinna. Jednak naprawdę nadaje się również dla dorosłych. Jest tam wszystko co posiada zwykły pamiętnik: szybkie zapiski, myśli, terminy. Zachwyciła mnie pod względem graficznym, np. małe rysunki, odciski kubka z kawą, różne ulotki itp. Ta książka to rok z życia św. Mikołaja i uważam, że warto go poznać ;)

Wiola | 2017-06-02
Małgorzata | 2016-05-08