Zgłosuj na książki roku 2017

Od pomysłu do działania - poradnik dla kobiet aktywnych 50+

Wydawnictwo: SIP
10 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Godard

Jeżeli czujesz, że Twoja praca Cię nie satysfakcjonuje i chciałabyś coś w życiu zmienić, potrzebujesz dwóch ważnych rzeczy: inspiracji i informacji. Poradnik zawiera on „w pigułce” wszystkie informacje, które są potrzebne do podejmowania nowych aktywności na rynku pracy. Mamy nadzieję, że pozwolą one zmienić Twoje pomysły w konkretne działanie. Pierwsza część poradnika dotyczy podejmowania...

Pierwsza część poradnika dotyczy podejmowania zatrudnienia na postawie umowy o pracę. Znajdziesz tam informacje na temat rodzajów umów, które możesz podpisać z pracodawcą, dowiesz się też jak bronić swoich praw, kiedy są naruszane. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej chwili sytuacja na rynku pracy nie jest prosta i wiele osób w obawie przed zwolnieniem nie protestuje, kiedy ich prawa w miejscu pracy są łamane. Pracodawcy często wykorzystują brak wiedzy pracowników, który uniemożliwia im przeciwstawianie się nieuczciwemu traktowaniu. Chcemy dać Ci informacje, abyś sama mogła podejmować w takich sytuacjach świadome decyzje.
Druga cześć informatora dotyczy pracy na podstawie umów cywilnoprawnych – umowy zlecenia oraz umowy o dzieło. Osoby zatrudnione w taki sposób podlegają innym regulacjom prawnym niż osoby zatrudnione na umowę o pracę.
Trzecia część zawiera uregulowania dotyczące zakładania działalności gospodarczej. Własny biznes może być dobrym pomysłem na rozwój zawodowy dla osób, które mają już ogromną wiedzę i doświadczenie, a nie mogą znaleźć dla siebie miejsca na obecnym rynku pracy.
W części czwartej zachęcamy do zakładania organizacji pozarządowych. Własna fundacja lub stowarzyszenie może być dobrym miejscem pracy dla wszystkich tych, którzy lubią swoją pracą wpływać na rzeczywistość, która ich otacza.
Mamy nadzieję, że ten informator pomoże Ci w podjęciu decyzji dotyczących Twojego rozwoju zawodowego oraz dostarczy wiedzy pozwalającej na świadome nawiązywanie relacji z potencjalnymi pracodawcami.

źródło opisu: opis z książki

źródło okładki: www.kobiety.interwencjaprawna.pl

Snaefell | 2014-03-15

Super publikacja, ale minusem jest mały nakład. Nie można tego znaleźć.

Barbetka Karasiowa | 2012-10-14
Na półkach