Niezdobyty bastion - ocalić Europę

Wydawnictwo: Poligraf
978-83-62752-89-8
historia

Przegląd najważniejszych konfliktów militarnych Rzeczypospolitej z państwem tureckim orz ich sojusznikami Tatarami.Wydarzenia te miały miejsce na przestrzeni trzech stuleci. Nadszarpnęły znacznie kondycję Polski i w pewnym sensie doprowadziły do jej upadku.Praca ta zawiera również elementy biograficzne bohaterów tej epoki. Przybliżone zostały postaci Zawiszy Czarnego z Garbowa, hetmanów Stanisława Żółkiewskiego i Koniecpolskiego oraz Jana Sobieskiego.

źródło okładki: empik.com

| 2013-10-21