Diagnoza dysleksji. Najważniejsze problemy

Wydawnictwo: Harmonia
978-83-7134-343-8
zdrowie, medycyna
Monka

Książka w usystematyzowany sposób przedstawia problemy związane z diagnozowaniem dysleksji. Adresowana jest przede wszystkim do praktyków – psychologów, pedagogów i logopedów, którzy profesjonalnie zajmują się diagnozą tego zaburzenia i innych trudności szkolnych.

źródło opisu: Wydawnictwo Harmonia, 2009

źródło okładki: http://harmonia.edu.pl/pl/searchquery/diagnoza+dys...»

pisareczka | 2016-11-02

Książka zawiera właściwie tylko jeden ciekawy rozdział, opisujący przyczyny dysleksji w kontekście najnowszych badań. Jeśli ktoś zetknął się już z diagnozą trudności w nauce, to nie dowie się niczego nowego. Można zapoznać się z opisem podstawowych narzędzi (te informacje dostępne są także na stronach pracowni opracowujących i sprzedających te narzędzia). Publikacja wspomina także o testach, których w zasadzie już się nie używa od ładnych kilku lat.

kretek | 2017-01-27
XMikołaj | 2016-12-10