Sprzedawca czasu

Wydawnictwo: WAM
baśń, Bieszczady, dzieci, przyjaźń, bajka,
kasandra_85

Baśń o dziecięcej mądrości, dobroci i przyjaźni...

Bieszczadzkie lasy kryją w sobie wiele tajemnic. Mieszka tam ponoć Człowiek Śniegu, Człowiek Niedźwiedź i Sprzedawca Czasu. Ten ostatni może uratować braciszka Kai. By jednak do niego dotrzeć, dziewczynka musi pokonać wiele przeszkód. Jej dobre serce pomaga przezwyciężyć wszystkie trudności.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=62331

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=62331

kasandra_85 | 2012-10-14
Przeczytana: październik 2012

Ada | 2013-01-29
Przeczytana: grudzień 2012

Przeczytałam ją mojej córeczce. Piękna i mądra, magiczna opowieść o miłości i poświęceniu. Dostrzeganiu innych wokół,dzieleniu się każdą nawet drobną rzeczą.

Na półkach: Przeczytane, WAM

nie tak dawno temu nasz blog skończył rok. Z tej okazji otrzymałyśmy mnóstwo pięknych komentarzy i wiadomości, i... ogromną niespodziankę, którą zgotowało nam wydawnictwo WAM! Byłyśmy baaardzo zaskoczone, gdy nagle do każdej z nas zawitał listonosz z przesyłką. Wewnątrz znalazłyśmy prześliczną książkę wraz z dedykacją, dzięki której cieplej nam się zrobiło w serduszkach :) Musimy przyznać, że to niesamowite uczucie, gdy inni doceniają naszą pracę... Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za pamięć, za uroczą niespodziankę i za tę cudowną baśń... :)

Bo książka ta jest wyjątkowa nie tylko dlatego, że jest dla nas pamiątką i nie ma co ukrywać, czujemy do niej szczególny sentyment. Oprócz tego jest to piękna wzruszająca historia, która wywołuje wiele emocji. Muszę przyznać, że choć na początku wydawało mi się, że nie jest to odpowiednia lektura dla mojej pięciolatki, bardzo szybko zmieniłam zdanie i z ogromną przyjemnością zagłębiałam się w treść książki wraz z moją Alą.

"Sprzedawca...

Kiti | 2013-05-19

Elżbieta Wojnarowska stworzyła wspaniałą baśń, podczas czytania niejednokrotnie miałam łzy w oczach.

Mama Kai i Krzysia zmarła przed kilkoma miesiącami. Wigilię mieli spędzić tylko z ojcem, który niedawno stracił pracę. Dzieci miały spędzić czas na obozie narciarskim, jednak opiekuna nie było na to stać. Mieli spędzić ferie w lesie u wujka. To właśnie tam dowiedzieli się, że pozostaną tam przez kolejne pół roku, gdyż ich tata wyjechał na ten czas do pracy do Ameryki. Krzyś nie umiał się z tym pogodzić, dlatego wyszedł z domu. Wuj znalazł go prawie zamarzniętego, jego stan był krytyczny. Został odwieziony do szpitala. Tymczasem w domku pojawiła się magiczna babina, która poinformowała Kaję o Sprzedawcy czasu. Tylko on mógł uratować życie Krzysia, jednak niełatwo było do niego dotrzeć. Rozpoczęła się walka z czasem…

Pierwsze, co rzuca się w oczy to przepiękna, sztywna oprawa okraszona cudowną okładką. Ilustracje zawarte wewnątrz książki także są przepiękne!

Treść już od...

beata88 | 2014-04-15