Przewodnik po Starożytnym Rzymie

Tłumaczenie: Barbara Tkaczow
Książka jest przypisana do serii/cyklu "'Visitor's Guides' Series". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
Visitor's Guides: Ancient Rome
przewodnik, starożytny Rzym
historia
moni90

Czytelnik otwiera plan miasta z zaznaczonymi najważniejszymi placami, ulicami, budowlami i innymi obiektami (akwedukty, termy, cyrk, kolumny). Przystępujemy do zwiedzania Rzymu – jego najsłynniejszych świątyń, fortów, Koloseum, cyrku, teatrów, słynnych ulic, jest to okazja do zaznajomienia się życiem codziennym mieszkańców – rzemiosłem, handlem, nauką, religią i świętami, także z systemem edukacji i organizacją wojska. Są tu również informacje o systemie monetarnym, zapisie cyfr i liczb, poczcie i prasie. Bardzo przydatny jest zamieszczony na końcu słowniczek pojęć i postaci, a także tablice chronologiczne oraz skrócony poczet cesarzy.

moni90 | 2012-10-13
Przeczytana: 2006 rok

Bardzo dobry przewodnik, dzięki niej zrobiłam stronę o starożytności :D. Bardzo przydatna książka, wiele ciekawostek, idealna dla młodczych czytelników, aby zachęcić ich do historii.