Gra Go

The game of go
83-916749-3-2
gra go, sport umysłowy
sport

Zapraszamy do rozpoczęcia przygody z Go, grą, która choć mało znana w naszym kręgu kulturowym jest znacznie głębsza i bardziej złożona od powszechnie znanych i szanowanych szachów i brydża. Go wymaga też więcej skupienia, pracy, cierpliwości i pokory. Nie tylko uczy myślenia, podejmowania decyzji, ważenia ryzyka i spodziewanych korzyści, ale także testuje naszą wyobraźnię, bezlitośnie obnaża także słabości charakteru, takie jak chciwość, brak zdecydowania, agresję.

Z Go nierozerwalnie związana jest tradycja i swoista etykieta wnosząca w relacje między graczami szacunek i porządek.

Go jest grą, która naprawdę potrafi łączyć ludzi i pokolenia. Dzięki niezwykłej prostocie reguł w Go grają nawet czteroletnie dzieci, a jednocześnie gra ta jest wyzwaniem od 4000 lat fascynującym ponad 40 milionów graczy w Azji.

źródło opisu: Wydawnictwo Elay, 2003

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!