Od amatora do zawodowca

Tłumaczenie: Bartłomiej Suleż
Wydawnictwo: Elay
Lessons in the fundamentals of Go
83-916749-8-3
gra go, sport umysłowy
sport

Ta niewielka książeczka Kageyamy należy do moich ulubionych pozycji. Moim zdaniem powinna być w biblioteczce każdego miłośnika Go, bez względu na poziom jego umiejętności. "Od amatora do zawodowca" traktuje o podstawowych koncepcjach Go, wyłożonych przystępnie i zajmująco. Jest najczęściej polecaną przeze mnie lekturą i to bez względu na zaawansowanie potencjalnego czytelnika. Każdy z nas...

Każdy z nas napotyka w swojej karierze gracza Go na chwile zwątpienia.
"Grałem coraz to lepiej i silniej, a od jakiegoś czasu nie robię żadnych postępów".
"Nie wiem, co się stało, rozwiązuję problemy, dużo gram, analizuję gry swoje i partie zawodowców, a gram słabiej i słabiej".
W takich chwilach warto ją przeczytać, albo powrócić do niej. Najczęściej okazuje się, że gdzieś umknęły nam jakieś podstawowe prawdy, o których pisze Kageyama.

Książka, którą powinien czytać każdy - i gracz kyu i danowiec.

Jan J. Lubos

źródło opisu: Elay, 2005

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!