Tesuji

Tesuji
83-923701-0-4
gra go, sport umysłowy
sport

"Tesuji" Daviesa była pierwszą książką o go, którą przeczytałem w całości. Przeczytałem, a później z zafascynowaniem dokładnie przestudiowałem. Jest jedną z tych pozycji, którą zawsze polecam każdej osobie chcącej grać nieco lepiej i wielokrotnie obserwowałem skokowy wzrost umiejętności gry po jej przeczytaniu. Wprowadza nas w świat tesuji, owych intrygujących każdego goistę problemów, z...

Wprowadza nas w świat tesuji, owych intrygujących każdego goistę problemów, z którymi spotykamy się w każdej rozgrywanej partii. Podział na grupy i stopniowanie trudności ułatwia przyswojenie ich rozwiązywania.

Po przeczytaniu "Tesuji" szybciej widzimy pojawiające się w czasie gry problemy, częściej potrafimy je przewidzieć i łatwiej nam je rozwiązać. Warto pamiętać, że każdy, nawet najtrudniejszy problem, jest tylko złożeniem tych podstawowych.

Jan Lubos

źródło opisu: Elay, 2006

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!