Historia pewnego związku

Cykl: Saga: Miłość, namiętność, pożądanie (tom 1)
Wydawnictwo: Prozami
Danway

Namiętność, erotyczny układ, uczuciowe wzloty i upadki. Czy pożądanie i romans bez zobowiązań mogą być podstawą głębokiego związku? Wszystko zaczęło się w czasach, gdy sklepowe półki świeciły pustkami, a w kawiarniach podawano głównie winiak klubowy. Poznali się w kultowym krakowskim klubie studenckim Pod Jaszczurami. Ona - skromne, niedoświadczone brzydkie kaczątko, zakochała się w nim...

Namiętność, erotyczny układ, uczuciowe wzloty i upadki.

Czy pożądanie i romans bez zobowiązań mogą być podstawą głębokiego związku?

Poznali się w kultowym krakowskim klubie studenckim Pod Jaszczurami.

Ona - skromne, niedoświadczone brzydkie kaczątko, zakochała się w nim bez pamięci. On - obiekt pożądania większości kobiet, syn bogatych rodziców, łaskawie pozwolił się wielbić, a rola nauczyciela seksu mocno go bawiła. Pewnego dnia wyjechał. Spotkali się po jedenastu latach, gdy ona, samotna matka, już nie tak skromna, szykowała się do zamążpójścia, a on, wdowiec, chciał znaleźć w Polsce wyciszenie.

źródło opisu: http://www.prozami.pl/index.php/zapowiedzi/70-qhis...(?)

źródło okładki: http://www.prozami.pl/index.php/zapowiedzi/70-qhis...»

Beata | 2015-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Rewelacyjny prawdziwy współczesny polski romans, którego treść opowiedziałabym słowami Brzechwy "jedno chce - to nie chce drugie". Ale to reguła porządnego romansu.
Roberta, cholernego łajdaka (tak, tak!), nie można nie lubić - nie chciałabym mieć go w domu, ale na bohatera romansu nadaje się idealnie. Renata, fantastyczna kobieta, zagubiona w swoich potrzebach zapewnienia dobrego ojca swojemu dziecku - mogę ją zrozumieć i lubię ją - jest również doskonałą bohaterką - nie płacze, nie użala się - walczy.

Książka napisana lekkim piórem, czyta się doskonale. Wielbicielom gatunku polecam szczerze, a sama sięgam po dalszy ciąg.

Danway | 2013-03-04
Przeczytana: 03 marca 2013

Mam bardzo mieszane po lekturze tejże książki. Ma w sobie dużo emocji pozytywnych i negatywnych. Ta książka jest jedną z niewielu książek erotycznych napisanych w rodzinnym języku, na dodatek wydanych przed wielkim erotycznym boomem. Znów można rzec: cudze chwalicie, swego nie znacie.

Książkę czyta się całkiem nieźle. Bardzo wciąga. Opowiada historię pewnej nietypowej pary. Ona ma na imię Renata i jest zwykłą szarą myszką, pracującą w Urzędzie Skarbowym. On na imię Robert i jest wielce utalentowanym i bardzo przystojnym lekarzem. Poznali się zupełnie przypadkiem w pewnym krakowskim klubie. Ona się w nim zakochuje i to bez pamięci. On pozwala się wielbić przez nią i naucza jej jak być dobrą kochanką.

Po wielu latach przerwy spotykają się ponownie. Ona piękna, ułożona bizneswoman i przyszła żona Andrzeja, szkolnego kolegi Roberta. Teraz on zakochuje się bez pamięci, a ona nie potrafi zapomnieć jak bardzo kiedyś kochała. Ich wspólna tajemnica wywoła lawinę zdarzeń, której nikt się...

Haneczka | 2014-12-31
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 31 grudnia 2014

Wspaniała powieść obyczajowa!

Opowieść o tym co można stracić, co zyskać, jak żyć razem i jak osobno. Jak radzić sobie z miłością i jej brakiem.

Jest to historia pewnego człowieka, który od najmłodszych lat był sytuowany wysoko w hierarchii społecznej i przyzwyczajony, że jako zdolnemu i przystojnemu - wszytsko mu wolno (no, może prawie wszystko). Liceum, studia, praca w Stanach... Tabuny najpiękniejszych kobiet... I ostatecznie zakochanie się w przeciętnej urody kobiecie, poznanie dziesięcioletniego syna - to histroia Roberta, którego teoretycznie nie powinno się lubić, a jednak...

Po drugiej stronie medalu kobieta ślepo zakochana w przystojniaku wybierającym tylko najpiękniejsze kobiety, decydująca się na romans z góry określonym terminem rozstania byle tylko zaznać namiętności i czułości w ramionach ukochanego, kobieta która po rozstaniu z ukochanym załamuje się i dopiero wiadomość o ciąży dodaje jej skrzydeł! Mówi o sobie "szara myszka", a ja się zastanawiałam...

boziaczek | 2015-10-11
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Zdecydowanie literatura kobieca i dla kobiet! Spodobał mi się styl pisania p. Danki Braun i to bardzo. Emocje, zawirowania losu, miłość, cierpienie, to wszystko można tu znaleźć. Fantastyczny relaks, który pozostaje w pamięci na długo. Na pewno sięgnę po drugą część.
Polecam paniom.

basik | 2016-05-10

To pierwsza powieść z cyklu, a ja czytam ją jako ostatnią. Ale to nic , bo przynajmniej wiem jak to się wszystko zaczęło.
A zaczęło się jak w bajce. Ona niezbyt atrakcyjna, nagle spotyka bogatego i przystojnego mężczyznę w którym zakochuje się od pierwszego spojrzenia.
Namiętny romans trwa 3 miesiące , on w tym czasie już ją zdradza, ale ona i tak mu wybacza. A potem on wyjeżdża, a ona nigdy o nim nie zapomni, bo zostawił jej prezent. Jest w ciąży.
Spotykają się nagle po 11 latach, gdy ona decyduje się na ślub z jego przyjacielem. I jak to jest w powiedzeniu "stara miłość nie rdzewieje" , ożywają wspomnienia i wszystko zaczyna się od nowa.
Bardzo dobra powieść, która wyzwala w czytelniku dużo emocji, tych dobrych i tych złych.
Dobra narracja, wszystkie zdarzenia przedstawione są oczami jej i jego, co pozwala lepiej zrozumieć motywy ich postępowania, wczuć się w ich psychikę.
Bardzo dobra książka, świetny cykl, to nie tylko zwykły romans, ale również powieść obyczajowa z odrobiną...

Kasia | 2015-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Ostatnio, zupełnie przypadkowo, wpadają mi w ręce książki, w których losem bohaterów rządzi przypadek. W tej książce jest tak samo. Dwoje ludzi przechodzi długą drogę, zanim ponownie się spotykają. W między czasie uczą się życia, dojrzewają i wzbogacają swoje doświadczenia.
Książka jest ciekawie napisana i chociaż jest wiele piękna i bogactwa, to jest też miejsce na naturalność i trzeźwe spojrzenie na świat.
Polecam :):)

Gola | 2018-04-05
Przeczytana: 01 kwietnia 2018

Tego typu książki naprawdę lubię. Nie ma co się dużo nad nią rozpisywać. Czyta się szybko, wręcz ekspresowo. Historia wciągająca i niezwłocznie sięgam po część kolejną. Taka obyczajowa powieść na równi z romansem, a może nawet w większości z romansem. Polecam.

Rybana | 2017-03-25
Przeczytana: 25 marca 2017

Trochę się bałam, że będzie to taki Grey w polskim wydaniu, ale na szczęście nie jest to histroia do granic możliwości przeładowana erotyką. Ostatnio wszędzie tak dużo było Greya, że zaczynało to być męczące ;).
Może trochę słodko-pierdząca, może w niej zbyt bogato, zbyt mało realnie, jednak czyta się lekko. Nie mówię, że wciąga, że trzyma w napieciu, porywa i unosi, ale jakiś tam komfort relaksacyjny daje.
Główna bohaterka czasem jest tak irytująca, że nawet ja jako kobieta stanęłabym po stronie męża babiarza, a ją samą walnęła w łeb. Ale może właśnie dlatego po skończeniu tej książki sięgam po następne części? Chociażby z ciekawości i co tam dalej?

miki24gr | 2014-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Interesująca, lekko napisana powieść o uczuciu, jakie połączyło dwoje ludzi w młodości, a ze zdwojoną siłą powróciło po kilkunastu latach- tym razem pomiędzy nimi istniał już ich syn. Podobnie jak główni bohaterowie, tak i powieść cechuje się ogromnym temperamentem, gorącymi emocjami, dlatego częste są tu zwroty akcji i nieoczekiwane wydarzenia. Podobała mi się dwutorowa narracja, pozwalająca wgłębić się w psychikę bohaterów i zrozumieć motywy ich postępowania. Książkę polecam, a sama zabieram się za czytanie drugiej części.

Fitnesska | 2016-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2016

On- przebojowy, przystojny, pewny siebie neurochirurg, za którym szaleją kobiety. Ona- zwyczajna, przeciętna szara myszka.
Kiedyś połączyła ich namiętność, teraz spotykają się 11 lat później. Oboje są po przejściach i mają poukładane życie.
Jednak spotkanie po latach sprawia, że nic już nie jest tak oczywiste i proste jak się wydawało. Robert, ceniony lekarz mieszka na stałe w Bostonie, a w Polsce jest tylko w odwiedzinach, Renata planuje wyjść za Andrzeja, tym samym dając swojemu synowi ojca.
Plany te mogą się jednak zmienić, gdyż tych dwoje nadal wzajemnie się przyciąga...

Jest to pierwsza część trylogii i pierwsze moje spotkanie z Danką Braun, z niecierpliwością czekam na następne