Historia pewnego związku

Cykl: Saga: Miłość, namiętność, pożądanie (tom 1)
Wydawnictwo: Prozami
Danway

Namiętność, erotyczny układ, uczuciowe wzloty i upadki. Czy pożądanie i romans bez zobowiązań mogą być podstawą głębokiego związku? Wszystko zaczęło się w czasach, gdy sklepowe półki świeciły pustkami, a w kawiarniach podawano głównie winiak klubowy. Poznali się w kultowym krakowskim klubie studenckim Pod Jaszczurami. Ona - skromne, niedoświadczone brzydkie kaczątko, zakochała się w nim...

Namiętność, erotyczny układ, uczuciowe wzloty i upadki.

Czy pożądanie i romans bez zobowiązań mogą być podstawą głębokiego związku?

Poznali się w kultowym krakowskim klubie studenckim Pod Jaszczurami.

Ona - skromne, niedoświadczone brzydkie kaczątko, zakochała się w nim bez pamięci. On - obiekt pożądania większości kobiet, syn bogatych rodziców, łaskawie pozwolił się wielbić, a rola nauczyciela seksu mocno go bawiła. Pewnego dnia wyjechał. Spotkali się po jedenastu latach, gdy ona, samotna matka, już nie tak skromna, szykowała się do zamążpójścia, a on, wdowiec, chciał znaleźć w Polsce wyciszenie.

źródło opisu: http://www.prozami.pl/index.php/zapowiedzi/70-qhis...(?)

źródło okładki: http://www.prozami.pl/index.php/zapowiedzi/70-qhis...»

Beata | 2015-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Rewelacyjny prawdziwy współczesny polski romans, którego treść opowiedziałabym słowami Brzechwy "jedno chce - to nie chce drugie". Ale to reguła porządnego romansu.
Roberta, cholernego łajdaka (tak, tak!), nie można nie lubić - nie chciałabym mieć go w domu, ale na bohatera romansu nadaje się idealnie. Renata, fantastyczna kobieta, zagubiona w swoich potrzebach zapewnienia dobrego ojca swojemu dziecku - mogę ją zrozumieć i lubię ją - jest również doskonałą bohaterką - nie płacze, nie użala się - walczy.

Książka napisana lekkim piórem, czyta się doskonale. Wielbicielom gatunku polecam szczerze, a sama sięgam po dalszy ciąg.

Danway | 2013-03-04
Przeczytana: 03 marca 2013

Mam bardzo mieszane po lekturze tejże książki. Ma w sobie dużo emocji pozytywnych i negatywnych. Ta książka jest jedną z niewielu książek erotycznych napisanych w rodzinnym języku, na dodatek wydanych przed wielkim erotycznym boomem. Znów można rzec: cudze chwalicie, swego nie znacie.

Książkę czyta się całkiem nieźle. Bardzo wciąga. Opowiada historię pewnej nietypowej pary. Ona ma na imię Renata i jest zwykłą szarą myszką, pracującą w Urzędzie Skarbowym. On na imię Robert i jest wielce utalentowanym i bardzo przystojnym lekarzem. Poznali się zupełnie przypadkiem w pewnym krakowskim klubie. Ona się w nim zakochuje i to bez pamięci. On pozwala się wielbić przez nią i naucza jej jak być dobrą kochanką.

Po wielu latach przerwy spotykają się ponownie. Ona piękna, ułożona bizneswoman i przyszła żona Andrzeja, szkolnego kolegi Roberta. Teraz on zakochuje się bez pamięci, a ona nie potrafi zapomnieć jak bardzo kiedyś kochała. Ich wspólna tajemnica wywoła lawinę zdarzeń, której nikt się...

Haneczka | 2014-12-31
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 31 grudnia 2014

Wspaniała powieść obyczajowa!

Opowieść o tym co można stracić, co zyskać, jak żyć razem i jak osobno. Jak radzić sobie z miłością i jej brakiem.

Jest to historia pewnego człowieka, który od najmłodszych lat był sytuowany wysoko w hierarchii społecznej i przyzwyczajony, że jako zdolnemu i przystojnemu - wszytsko mu wolno (no, może prawie wszystko). Liceum, studia, praca w Stanach... Tabuny najpiękniejszych kobiet... I ostatecznie zakochanie się w przeciętnej urody kobiecie, poznanie dziesięcioletniego syna - to histroia Roberta, którego teoretycznie nie powinno się lubić, a jednak...

Po drugiej stronie medalu kobieta ślepo zakochana w przystojniaku wybierającym tylko najpiękniejsze kobiety, decydująca się na romans z góry określonym terminem rozstania byle tylko zaznać namiętności i czułości w ramionach ukochanego, kobieta która po rozstaniu z ukochanym załamuje się i dopiero wiadomość o ciąży dodaje jej skrzydeł! Mówi o sobie "szara myszka", a ja się zastanawiałam...

boziaczek | 2015-10-11
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Zdecydowanie literatura kobieca i dla kobiet! Spodobał mi się styl pisania p. Danki Braun i to bardzo. Emocje, zawirowania losu, miłość, cierpienie, to wszystko można tu znaleźć. Fantastyczny relaks, który pozostaje w pamięci na długo. Na pewno sięgnę po drugą część.
Polecam paniom.

basik | 2016-05-10

To pierwsza powieść z cyklu, a ja czytam ją jako ostatnią. Ale to nic , bo przynajmniej wiem jak to się wszystko zaczęło.
A zaczęło się jak w bajce. Ona niezbyt atrakcyjna, nagle spotyka bogatego i przystojnego mężczyznę w którym zakochuje się od pierwszego spojrzenia.
Namiętny romans trwa 3 miesiące , on w tym czasie już ją zdradza, ale ona i tak mu wybacza. A potem on wyjeżdża, a ona nigdy o nim nie zapomni, bo zostawił jej prezent. Jest w ciąży.
Spotykają się nagle po 11 latach, gdy ona decyduje się na ślub z jego przyjacielem. I jak to jest w powiedzeniu "stara miłość nie rdzewieje" , ożywają wspomnienia i wszystko zaczyna się od nowa.
Bardzo dobra powieść, która wyzwala w czytelniku dużo emocji, tych dobrych i tych złych.
Dobra narracja, wszystkie zdarzenia przedstawione są oczami jej i jego, co pozwala lepiej zrozumieć motywy ich postępowania, wczuć się w ich psychikę.
Bardzo dobra książka, świetny cykl, to nie tylko zwykły romans, ale również powieść obyczajowa z odrobiną...

Kasia | 2015-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Ostatnio, zupełnie przypadkowo, wpadają mi w ręce książki, w których losem bohaterów rządzi przypadek. W tej książce jest tak samo. Dwoje ludzi przechodzi długą drogę, zanim ponownie się spotykają. W między czasie uczą się życia, dojrzewają i wzbogacają swoje doświadczenia.
Książka jest ciekawie napisana i chociaż jest wiele piękna i bogactwa, to jest też miejsce na naturalność i trzeźwe spojrzenie na świat.
Polecam :):)

Gola | 2018-04-05
Przeczytana: 01 kwietnia 2018

Tego typu książki naprawdę lubię. Nie ma co się dużo nad nią rozpisywać. Czyta się szybko, wręcz ekspresowo. Historia wciągająca i niezwłocznie sięgam po część kolejną. Taka obyczajowa powieść na równi z romansem, a może nawet w większości z romansem. Polecam.

Wszystko zaczęło się w czasach,gdy sklepowe półki świeciły pustkami,a w kawiarniach podawano głównie winiak klubowy.
Para Robert i Renata poznali się w kultowym,pięknym Krakowie w krakowskim klubie studenckim Pod Jaszczurami.
Renata to skromne,niedoświadczone brzydkie kaczątko,zakochała się w Robercie bez pamięci.
Robert to inteligentny,mądry,przystojny mężczyzna obiekt pożądania większości kobiet,jest synem bogatych rodziców;a rola nauczyciela seksu mocno go bawiła.
Lecz pewnego dnia wyjechał spotkali się po jedenastu latach,a Renata to samotna wychowująca swoje dziecko,już nie jest tak skromna jak kiedyś szykowała się do zamążpójścia,a on został wdowcem,chciał znaleźć w Polsce wyciszenie.
To moje drugie spotkanie z Danką Braun zaskakuje mnie bardzo swą powieścią obyczajową,dużo erotyki w niej jest,namiętności,pełne emocje wyzwala pozytywne.
Wciągnęła mnie od pierwszej strony,aż do samego końca.
Wspaniała,dobra książka.

Rybana | 2017-03-25
Przeczytana: 25 marca 2017

Trochę się bałam, że będzie to taki Grey w polskim wydaniu, ale na szczęście nie jest to histroia do granic możliwości przeładowana erotyką. Ostatnio wszędzie tak dużo było Greya, że zaczynało to być męczące ;).
Może trochę słodko-pierdząca, może w niej zbyt bogato, zbyt mało realnie, jednak czyta się lekko. Nie mówię, że wciąga, że trzyma w napieciu, porywa i unosi, ale jakiś tam komfort relaksacyjny daje.
Główna bohaterka czasem jest tak irytująca, że nawet ja jako kobieta stanęłabym po stronie męża babiarza, a ją samą walnęła w łeb. Ale może właśnie dlatego po skończeniu tej książki sięgam po następne części? Chociażby z ciekawości i co tam dalej?

miki24gr | 2014-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Interesująca, lekko napisana powieść o uczuciu, jakie połączyło dwoje ludzi w młodości, a ze zdwojoną siłą powróciło po kilkunastu latach- tym razem pomiędzy nimi istniał już ich syn. Podobnie jak główni bohaterowie, tak i powieść cechuje się ogromnym temperamentem, gorącymi emocjami, dlatego częste są tu zwroty akcji i nieoczekiwane wydarzenia. Podobała mi się dwutorowa narracja, pozwalająca wgłębić się w psychikę bohaterów i zrozumieć motywy ich postępowania. Książkę polecam, a sama zabieram się za czytanie drugiej części.