Polska. Owady i inne bezkręgowce

Wydawnictwo: Carta Blanca
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Encyklopedia ilustrowana to czterotomowa seria albumów w klasycznej formie i atrakcyjnej cenie, w której zaprezentowano krajową faunę w układzie systematycznym. Albumy ukazują zarówno stworzenia pospolite, jak i te występujące rzadko czy zagrożone wyginięciem. Walor publikacji podnoszą setki doskonałych zdjęć autorstwa znanych fotografów, a także dziesiątki ilustracji i mapy zasięgów. Niezwykle przydatne okażą się również praktyczne informacje dotyczące obserwacji poszczególnych gatunków. Encyklopedia to przede wszystkim solidne kompendium, które uczniom pomoże lepiej zrozumieć lekcje biologii, a miłośników przyrody zachęci do samodzielnego odkrywania fascynującego świata zwierząt.

Album „Polska. Owady i inne bezkręgowce. Encyklopedia ilustrowana” prezentuje ponad 100 głównych gatunków bezkręgowców występujących w Polsce. Książka przedstawia w kolejności systematycznej poszczególne rzędy owadów oraz pozostałe gromady bezkręgowców, omawia ich budowę, zachowania i występowanie.

Już jakiś czas temu miałam okazję pisać tutaj o "Ssakach" oraz "Gadach, płazach i rybach" z tej samej serii. Dzisiaj czas na "Owady i inne bezkręgowce". No cóż temat na pierwszy rzut oka może nie za bardzo przyjemny, ale powiem Wam szczerze, że jeśli się w niego zagłębić jest on niesamowicie ciekawy :)

Książka podzielona jest na takie oto rozdziały:
- Owady
- Pierścienice
- Gąbki
- Parzydełkowce
- Plazińce

W każdym z wyżej wymienionych działów po kilka lub nawet tak jak w przypadku owadów ponad 40 przeróżnych gatunków najczęściej spotykanych w Polsce. Przy każdym ze zwierząt znajdźmy bardzo dokładny opis wyglądu, trybu życia, rozwoju i cyklu życiowego oraz zagrożenia jakie czyha na poszczególne zwierzęta. Poza tym w specjalnej tabelce wyszczególniona jest długość ciała, okres występowania oraz rozpiętość skrzydeł jeżeli takowe ten gatunek posiada. Przy każdym z nich znajduje się również mapka polski z zaznaczonym obszarem gdzie dany...

MrGwyn | 2017-12-17
Dawidv2 | 2016-06-15