Szkoda wielkiego kraju

corrum

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Frederica-Esperanza | 2016-03-17
Przeczytana: luty 2016

Postać Generała wybitnie nietuzinkowa, już po kilku stronach można poznać charakter bohatera- nieustępliwy, waleczny, urodzony do wojaczki! Wszystko niby dokładnie opisane, jednak czegoś brak...W moim odczuciu brak tej brudnej prawdy, której szukałam w książce o koszarach ZSRR, bo gdzież Gen. Lebiedź nie był! Autor dosłownie "zameldował" nam przebieg swojej służby z anegdotami, ale brudów się nie pokazuje, kodeks żołnierza zabrania czuć więcej, niż tyle, ile pozwoli wykonać rozkaz. O brutalizmie, korupcjogenności, przemocy- o tym się w ogóle nie mówi- gdzieniegdzie są przecieki tego co Generał czuł i jak go dane doświadczenie kształtowało. Ale warto mimo wszystko!