Ze 130 tekstów nadesłanych na organizowany przez CITTRU konkurs Futuronauta, tylko 33 dostały się do ścisłego finału, autorów tych zwycięskich tekstów nazywamy krótko Futuronautami. To wyróżnienie nie tylko dawało im szanse na zdobycie jednej z czterech NAGRÓD, ale także gwarantowało umieszczenie ich tekstów w publikacji pokonkursowej. Futurystyczny zbiór Mamy przyjemność zaprezentować Wam...

Futurystyczny zbiór

Mamy przyjemność zaprezentować Wam finałowy zbiór pt. "Futuronauta - najlepsze teksty futurystyczno-naukowe". Znajdziecie tam nie tylko konkursowe teksty, ale także inne dodatki. Większość z Futuronautów zdecydowała się bowiem uzupełnić wiedzę czytelników odpowiadając na pytania z perspektywy czasu, do którego nas przenieśli w swoich dziełach - znajdziecie je tuż po zakończonym tekście.

Futuronauci ujawnili nam także więcej szczegółów na swój temat, pisząc o zainteresowaniach, działalności naukowej i stosunku do pewnych zagadnień. "Poprosiliśmy ich między innymi o opinię na temat popularyzacji nauki, bo fantastyka naukowa jest przecież rodzajem działalności promocyjnej, a także zapytalismy ich o plany pisarskie na przyszłość" - mówi Bożena Podgórni z CITTRU, która zajmowała się redakcją tomu. Książka ta nie jest więc tylko zbiorem opowiadań, ale portretem naukowców i studentów, którym nie jest obojętne, co o nauce myśli całe społeczeństwo.

źródło opisu: http://www.futuronauta.cittru.uj.edu.pl/

źródło okładki: http://www.futuronauta.cittru.uj.edu.pl/