The Devil in Velvet
pakt, diabeł, Londyn
dasio72

Czy wykładowca uniwersytetu w Cambridge zdoła przechytrzyć diabła? Po zawarciu paktu z szatanem profesor Mikołaj Fenton został przeniesiony w czasie do Londynu burzliwego okresu Restauracji; chciał rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa. Postanowił zmienić bieg wydarzeń, by nie dopuścić do śmierci pięknej kobiety, ofiary zbrodni, w której wizerunku zakochał się jeszcze w XX wieku. Lecz wcielony w swego przodka sir Mikołaja Fentona, niesfornego i porywczego, ale niezwykłego szermierza, wpada w pułapkę.

źródło opisu: IV strona okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Illithiar | 2014-09-08

Powoli się rozkręca.

gwiazdka | 2012-11-20
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 19 listopada 2012

Co się stanie, jeśli profesor żyjący w XX wieku zakocha się w portrecie kobiety z wieku XVII o której wie że zostanie zamordowana? Czy posunie się tak daleko, żeby sprzedać duszę diabłu i przenieść się do jej czasów aby ją uratować? No i tu zaczyna się cała chwilami zabawna historia Mikołaja Fentona, który nie tylko spotkał się z tymże diabłem, przeniósł w wiek XVII w ciało innego mężczyzny ale i próbował tego biesa przechytrzyć. Nie zdradzę tu, czy mu się to udało, ani czy uratował rzeczoną damę przed śmiercią. Za to mogę powiedzieć, że książkę czyta się dobrze. Trudno też określić gatunek- pomieszanie romansu, kryminału i powieści obyczajowej daje bardzo ciekawą literacką mieszankę. Jedyne, co w książce trochę mnie męczyło to współczesny bohaterom język, jakim mówili. Za to zaskakujące zwroty akcji czynią książkę jeszcze bardziej atrakcyjną.