Trzecia Rzesza. Charyzma i wspólnota

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
978-83-05-13605-1
historia
almos

Autor, przedstawiając dwunastoletni okres panowania nazistów Niemczech, szuka odpowiedzi na pytania dotyczące tajemnicy niezwykłej popularności Hitlera wśród Niemców, na czym polegała atrakcyjność narodowego socjalizmu w Niemczech oraz dlaczego Niemcy pozostali lojalni wobec Hitlera do samego końca mimo nieprzerwanych klęsk i ogromnych strat.

źródło opisu: http://www.kiw.com.pl/445380/trzecia-rzesza-charyzma-i-wspolnota

źródło okładki: http://www.kiw.com.pl/445380/trzecia-rzesza-charyzma-i-wspolnota

Marcin Kowalczyk | 2019-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2019

"Przyzwoita synteza III Rzeszy"
Początek tej książki nie zapowiadał łatwego czytania. Początkowe rozdziały były ciężkie jak Panzer VI i mętne jak woda w Odrze. Na szczęście autor porzucił swój filozoficzny styl i dalsza lektura upłynęła w milszej atmosferze.
Książka adresowana jest do osób chcących szybko i w miarę bezboleśnie przejść przez temat rządów Hitlera. Autor w miarę przystępny sposób przybliża nam niemal każdy aspekt działalności III Rzeszy. Mamy więc obraz samego wodza, przekroje społeczne, instytucje, zbrodnie i wiele innych tematów.
Język, którym jest prowadzony wykład jest bardzo prosty, miejscami dosadny. Autor nie boi się nazywać szumowin po imieniu, choć to trochę nie przystoi do historycznej opowieści.
Niektóre tematy są rozbudowane, inne niestety z racji objętości książki niestety nie.
Autor podsumowuje i opiniuje wiele spraw. Możemy się z tą opinią zgodzić, lub samemu szukać innych rozwiązań.
Wydanie w miękkiej oprawie - klejone. W środku dobrej jakości...