Zgłosuj na książki roku 2017

Dorota

źródło okładki: google

Kasia Chabło | 2016-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

Szpital na peryferiach czytałam już kilka lat temu ,wtedy mnie zauroczył i teraz też tak się stało. Czyta się jednym tchem. Moimi ulubionymi bohaterami są :Doktor Czenkova i doktor Sowa Senior. Nie wyobrażam sobie tej książki bez doktora Strosmaiera :)
Serial rewelacja, książka również:)

Agata_Adelajda | 2013-06-14

Gdyby głupota miała skrzydła, pani fruwałaby jak gołębica!
Pierwsze co robię po otworzeniu rano oczu, to nastawiam Trójkę. Dziś łączyłam, a tam Niedźwiedź i Nohawica. Oho, ale się zgrało - pomyślałam. Zgrało się bardzo, bo akurat wczoraj wieczorem skończyłam książkę Szpital na peryferiach (Nemocnice na kraji města), którą dostałam na Czeskiej Nocy w Bibliotece.
Należę do pokolenia trzydziestolatków, które jak przez mgłę kojarzy serial. TVP wyświetlało go zdaje się w połowie lat 80-tych, a sam serial kręcony był na przełomie 70/80. Trochę muzyki, ogólny kameralny klimat i niejasne poczucie, że serial był naprawdę popularny. Niestety, nie pamiętam ani postaci, ani perypetii bohaterów. Ale "gołębicę" pamiętam!
Po sięgnięcie po Szpital zachęciło mnie wyzwanie Book-trotter; w czerwcu uczestnicy mają za zadanie przeczytać coś czeskiego autora. Przeczytałam z czystej ciekawości troszeczkę konfrontując czeskich lekarzy z współczesnymi, znanymi choćby z Grey's Anatomy. Z tej konfrontacji...

Zjawiskowa_Maruda | 2018-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2018