Perska żona

Wydawnictwo: Remi
Dreaming in English
literatura piękna
Marion

Piękna Tamila walczy o mężczyznę swoich marzeń i wolność, której tak bardzo pragnie. Czy kiedykolwiek będzie mogła publiczne pocałować kogoś, kogo pokocha? Czy uda jej się pokonać przeciwności losu i pozostać w nowym domu?

źródło opisu: http://www.wydawnictworemi.pl/ksiazki/perska-zona/

źródło okładki: http://www.wydawnictworemi.pl/ksiazki/perska-zona/

Katherina87 | 2019-06-30

Kontynuacja Perskiej narzeczonej.

Piękna Tamila walczy o mężczyznę i wolność, której tak bardzo pragnie. Czy kiedykolwiek będzie mogła publicznie pocałować kogoś, kogo pokocha? Czy uda jej się pokonać przeciwności losu i pozostać w nowym domu?

We wszystkich kulturach ludzie mają jakieś marzenia i we wszystkich kulturach mogą żyć pełnią życia, tylko walcząc o nie. Dlatego właśnie do Ameryki przyjeżdżają imigranci z całego świata, by rozkwitnąć. Przybywamy, wierząc, że tutaj nikt nie zabroni nam śpiewać, fotografować ani robić tego, co przynosi radość naszej duszy. W Ameryce ludzie mówią "tak". Mówią "spróbuj". Amerykańskie marzenie oznacza możliwość bycia sobą naprawdę.

Lost_in_hours | 2018-02-24
Przeczytana: 08 lutego 2018

Tak jak wspomniałam wcześniej - dziś znowu spotykamy się z Tamilą, bohaterką "Perskiej narzeczonej". Teraz akcja toczy się wokół ślubu dziewczyny. Jej walce z przeciwnikami tej miłości i niespodziewanymi spotkaniami. Tym razem będzie o wiele ciekawiej :)

O autorce wspomniałam już co nieco we wcześniejszym poście. Teraz podam tylko kilka dodatkowych informacji :) Uczęszczała do szkoły średniej w Świętych Aniołach Boskiego Zbawiciela w Milwaukee. Podczas studiów poznała swojego przyszłego męża. Do pisania książek ostatecznie powróciła po urodzeniu dwójki dzieci. Od tego momentu napisała już cztery książki, a każda z nich okazuje się sukcesem.

"W mojej ojczyźnie, w Iranie, który tak głęboko we mnie siedzi, na dobre i na złe, do miłości ma się prawo tylko za zamkniętymi drzwiami."

Jest! Udało się! Główna bohaterka znalazła męża i dzięki temu ma szansę na zostanie w kraju. Teraz pozostaje tylko przebyć rozmowę w Urzędzie Imigracyjnym. Prosta droga. Niestety jak to w życiu bywa...

Bakusiowa | 2018-02-07

pierwsza część zdecydowanie lepsza

Justyna | 2017-05-24

"Perska żona" to przede wszystkim kontynuacja pierwszego tomu "Perska narzeczona" Laury Fitzgerald.Jest to też powieść, której głównym tematem jest wolność i możliwość wyboru ( bez względu na pochodzenie, wiek czy wykształcenie) oraz dążenie do określonego celu ( marzenia, plany na przyszłość ).Głównymi bohaterami są Tamila ( młoda kobieta pochodząca z Iranu ) i jej mąż Ike ( Amerykanin ).
Akcja rozgrywa się w małym miasteczku Tuscon.Tamila - od niedawna żona ukochanego mężczyzny Ike - postanawia złożyć wizytę jego rodzicom. Niestety dochodzi do spięcia wśród jego rodziny - przyszli teściowie nie chcą mieć z nią nic wspólnego ( m. in. z powodu jej pochodzenia ).Tamilę czeka wiele trudnych i niemiłych chwil oraz sporych komplikacji ( m. in. w sprawie jej małżeństwa czy pobytu w Ameryce ).Ma jednak wsparcie wśród najbliższych. Sama jednak nie daje sobie rady z przeciwnościami losu; często paraliżuje ją strach - staje się uległa ( boi się walczyć ).Mimo to kocha swego męża i chce dla...

Agi | 2017-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Strata czasu.

Agnieszka Garncarczyk | 2016-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Kontynuacja Perskiej narzeczonej,tu Tamila już szczęśliwa mężatka,ale wraz ze ślubem pojawia się rodzina Ike i jest niekoniecznie szczęśliwa z sytuacji.Najbardziej przeciwstawia się synowej matka,która posuwa się do włączenia w obóz przeciwko byłej dziewczyny Jenny. Tamila musi się zmierzyć z przeszłością męża ,ale i z biurem wydającym pozwolenia na pobyt w USA.....
Do połowy książki akcja taka sobie,były momenty ,że chciałam odłożyć książkę,ale pózniej autorka nabrała wiatru i zdynamizowała akcję.W sumie niezła pozycja,pokazująca co muszą znosić emigranci starający się o pobyt w azylu wolności.

Marlena | 2016-04-24
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

„Perska żona” to kontynuacja historii Tami („Perska narzeczona”). Powinien ją przeczytać każdy komu spodobała się pierwsza część.
Tami ma wciąż mentalność Iranki, ale mieszka w nowoczesnej Ameryce. Uczy się jej kultury ale szok kulturowy może naprawdę nieźle namieszać, sprawić, że czujemy się źle...

| 2016-02-28
Przeczytana: 29 lutego 2016

Tamila powraca... I to jak wraca! Druga część tej historii zaintrygowała mnie jeszcze bardziej. Tami ma kochającego męza, ale to nie oznacza spokojnego życia u jego boku. Musi zmierzyć się z wrogością teściowej, urzędem imigracyjnym i przede wszystkim własnymi lękami i strachem.

Jest to pięknie przedstawiona historia dwóch światów, dwóch różnych kultur. Jak się kogoś bardzo kocha i chce czegoś, to można wszystko pokonać. Zbudować swój świat od nowa. Zacząć nowe życie.
Niezwykle emocjonalna historia, warta poznania.

Monika Kulik | 2016-01-30
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Nie czytając pierwszej części ("Perska narzeczona") nie byłam zagubiona w fabule. Z początku nie spodobała mi się ta ksiązka. Lecz wraz z kolejnym rozdziałami nie mogłam się doczekać co będzie dalej. Polecam tą ksiażkę na zimowe wieczory.

ainaka | 2015-09-07
Przeczytana: 07 września 2015

Dalsze losy Tami, perskiej narzeczonej historia piękna, wzruszająca polecam :)